Спеціальність
"Сценічне мистецтво"
Спеціальність „Сценічне мистецтво” займає помітне місце серед чисельних напрямків підготовки фахівців у Канівському фаховому коледжі культури і мистецтв. Її історія та розвиток невід’ємно пов’язані з життям училища, з натхненною творчістю тих викладачів, які стояли біля першоджерел:
1957 р. – Іван Іванович Ширінгін,
1958 р. – Йосип Єханович Шапіро,
1969 р. – Станіслав Кіндратович Шевчук,
1972 р. – Тетяна Олексіївна Шевчук,
1977 р. – Ольга Василівна Коляда (Мащенко),
1978-1980 р. – Антоніна Петрівна Зубко,
1979 р. – Микола Іванович Колядко,
1979-1983 р. – Любов Іванівна Нестеренко,
В наш час педагогічну естафету продовжують:
1980-1987 р. – Лідія Львівна Волкова,
1989 р. – Валерій Анатолійович Шевчук,
2002 р. – Вікторія Миколаївна Веріковська,
2010 р. – Валентина Іванівна Шевчук.
За час навчання студенти набувають практичного досвіду в постановці різних за формою театралізованих заходів. З цією метою в кожному семестрі передбачено проведення практичного перегляду самостійних робіт, захисту постановочних планів. Професійна підготовка майбутніх фахівців забезпечується за рахунок таких дисциплін:
– „Режисура театралізованих заходів” – навчання побудоване таким чином, щоб студенти отримали глибокі практичні та теоретичні знання з предмету, що складає фундамент режисерської спеціалізації;
– „Виконавська майстерність” – основні задачі предмету – це оволодіння знаннями теорії акторського мистецтва, навичками акторської техніки формування досвіду творчої діяльності в умовах аматорської та професійної сцени;
– „Сценічна мова” – метою практичного навчання в оволодінні художнім словом є робота над різноманітними жанрами і формами художніх творів, „зовнішньою” та „внутрішньою” технікою словесної дії, орфоепією, логічною та емоційною виразністю мови, набуття навичок виконавської майстерності.
– „Сценарна майстерність” – навчальна програма забезпечує набуття теоретичних знань та практичних навичок в створенні сценарних розробок до театралізованих заходів.
Крім вищезазначених дисциплін творча підготовка майбутніх фахівців ґрунтується на комплексі предметів, до яких входять: „Декоративно-художнє оформлення театралізованих заходів”, „Звукошумове оформлення театралізованих заходів”, „Основи хореографії”, „Грим”, „Історія театру”, „Основи сценічної пластики”, „Навчальна практика”, „Методика роботи з колективом”.
Створюючи дружню, теплу атмосферу, викладачі передають студентам свої знання, діляться не тільки творчими здобутками, але й життєвим досвідом. Саме тому студенти сценічного мистецтва досягають значних успіхів не тільки на сцені, але й у житті. Кращі випускники режисерського відділу на ринку праці поза конкуренцією, бо в наш час жодне свято, концерт, будь-який ювілей не обходиться без організатора – режисера, який формує його у єдине ціле. Серед них – професори університету культури, завідувачі районними і міськими відділами культури, режисери та актори відомих театрів, а саме:
Деркач Світлана – завідуюча кафедрою естрадної режисури Київського національного університету культури і мистецтв, професор.
Могільницька Галина – заслужена артистка України, актриса Житомирського драматичного театру.
Приліпко Станіслав – викладач Тульчинського училища культури, відомий письменник.
Карпенюк Марина – колишня актриса Черкаського лялькового театру, нині – режисер театру в м. Неаполь (Італія).
Мельник Мирослава – доцент кафедри режисури естради і масових свят Київського національного університету культури і мистецтв, декан Одеського факультету КНУКіМ.
Добровольська Вікторія – працівник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Погарська Яна – методист Черкаського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи.
Білошапка Олександр – режисер телестудії «Рось».
Сало Денис – викладач режисури естрадного жанру Київського національного університету культури і мистецтв, режисер телевізійних проектів, інформаційних та розважальних програм.
Семенова Наталія – режисер Черкаського обласного академічного лялькового театру.
Мельник Ольга – провідний майстер сцени Черкаського обласного академічного лялькового театру.
Муллєр Олена – актор Черкаського обласного академічного лялькового театру.
Табашнюк Сергій – актор Черкаського обласного академічного лялькового театру.
Крапива Оксана – кореспондент ТРК «Україна», журналіст.
Нинішні студенти відділу є учасниками та переможцями багатьох Всеукраїнських, регіональних конкурсів читців, акторської майстерності, серед яких „Дельфійські ігри” (м. Київ), „Вишневі усмішки” (м. Суми). Поряд з досвідченими викладачами вони приймають активну участь у конференціях, зокрема „Курбасівських читаннях”, обласних семінарах підвищення кваліфікації. Відділом засновано конкурс читців творів Т.Г.Шевченка „Шевченківські читання”.
На відділі „Сценічне мистецтво” діє студентський театр естрадних мініатюр (СТЕМ).
Викладачі відділу

Волкова Лідія Львівна
Голова комісії, викладач вищої категорії, художній керівник курсу, випускниця Челябінського державного інституту культури. Керівник театральних колективів, директор будинку культури, талановитий викладач, постановник, серед випускників якої – професори, декани, викладачі інститутів, директори закладів культури, методисти. Вона є автором методичних розробок і програм: „Сценарна майстерність”, „Звукошумове оформлення театралізованих заходів”, „Режисура театралізованих заходів”.

Шевчук Станіслав Кіндратович
спеціаліст вищої категорії, художній керівник курсу, завідуючий кабінетом режисури, випускник Харківського державного інституту культури. З його ініціативи було створено комісію режисерсько-хореографічних дисциплін та здійснено перший набір спеціалізації театральної режисури у 1975 р. Довгий час працював головою комісією, завідуючим денним відділом, заступником директора училища з навчальної роботи, виховав плеяду режисерів-професіоналів, серед яких професори, доценти, директори, викладачі-методисти; нагороджений Почесними грамотами, подяками, відзнаками.

Шевчук Тетяна Олексіївна
спеціаліст вищої категорії, художній керівник курсу, випускниця Київського державного інституту культури. У своїй роботі використовує сучасні методи навчально-виховної та театральної педагогіки. Вона є автором методичних рекомендацій з предметів: „Грим”, „Сценічна мова”, „Сценарна майстерність”, „Режисура театралізованих заходів” та ін. Нагороджена подяками, відзнаками, Почесними грамотами.
Шевчук Валентина Іванівна
Кваліфікація студента-випускника

Термін навчання на спеціальності “Сценічне мистецтво”:
- на базі 9 кл. – 3 роки 10 місяців
- на базі 11 кл. – 2 роки 10 місяців
Випускникам спеціальності “Сценічне мистецтво” присвоюється кваліфікація: “Організатор театралізованих народних масових свят і обрядів ”.
На базі отриманого диплому випускники приймаються на ІІІ курс ВНЗ(Вищий навчальний заклад) ІІІ-IV рівнів акредитації.