Ви є тут

Головна » Творча робота

Сторінка Байкіна В.Л.

Байкін Володимир Леонтійович

 

 

 

З піснею в серці

 

 

 

 

Байкін Володимир Леонтійович, композитор, диригент-хормейстер, викладач-методист відділу народного пісенного мистецтва  Канівського коледжу культури і мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – відокремленого структурного підрозділу університету.  
Володимир Леонтійович народився 1 березня 1948 року в с. Іванівка, що на Вінничині. Дитинство та юність пройшла в Києві, де він закінчив школу – інтернат, Київське державне музичне училище ім. Р.М.Глієра. Далі навчався в Новосибірській консерваторії ім. М. І. Глінки на диригенсько-хоровому факультеті.
Свою трудову, творчу і композиторську діяльність почав ще навчаючись в музичному училищі (хормейстер капели «Дніпро» Київського університету імені Т.Г.Шевченка). Куди б не вела його дорога, він завжди працював з любителями хорового співу. В м. Біла Церква працював керівником академічного хору Палацу культури і мистецтв п/о ШИН і РАІ, а потім керівником хорової групи ансамблю пісні і танцю «Рось» Білоцерківського сільгоспінституту.
Композиторський талант Володимира Байкіна здобуває визнання з початком роботи в Каневі. Йому присвоєне почесне звання лауреата літературно – мистецької премії імені Олекси Кобця (О.Варавви), він є лауреатом премії ім. П. Демуцького. За особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність Байкін В.Л. нагороджений почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України та почесними грамотами обласного управління культури. Визнання окрилило композитора на створення нових хвилюючих пісень і почали вони звучати в різних куточках Черкаської області та за її межами.
Маючи природній смак та хорошу професійну підготовку Володимир Байкін залишається вірним собі та працює  лише з найкращими поетичними зразками. В його репертуарі  є твори для дітей,   пісні для академічного та народного  хору, твори а капела  і з супроводом. Кожна нова пісня — це своєрідний експеримент, синтезу  поезії  та співу.  До 200 – річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка  Володимир Байкин написав дванадцять вокальних творів на слова Т.Шевченка під назвою «Плавай, плавай, лебедонько». Серед пісень такі: Не сон трава., Дивлюся, аж світає., Безталанна.,Сонце гріє, вітер віє.,І багата я і вродлива я., і т.п.      
Останньою роботою композитора була «Зоре моя вечірняя». Музика народна, слова пісні – уривок з поеми Т.Г. Шевченка « Княжна», (яку він написав у ІІ половині 1847року, перебуваючи в засланні в Орській фортеці Оренбурзького краю), обробка для народного хору, яка ввійшла до репертуару багатьох хорових колективів областіі.  
Володимир Байкін впливає на слухача своїм вмінням розкрити у творах найпотаємніші думки і переживання людини, йому притаманне заглиблення у внутрішню духовність особистості. Композитор ніби веде невимушений діалог зі слухачем, в якому переплітаються драматичні та ліричні інтонації. Він прагне розкрити в музиці світ людини, найважливіші цінності : віру, добро, красу, ніжність. Мабуть тому пісні композитора звучать не тільки на Україні, а і за її межами, в далекій Америці. Син Олекси Кобця Олександр Варавва – Воронін писав йому з Америки – «Я високо ціную Ваші музичні композиції і надіюсь, що їх почують не тільки на Україні, а і в далекій Америці». Відома в Америці музикознавець і диригент церковного і світського хорів Кіра Цареградська, яка є донькою брата відомого українського композитора Кирила Стеценка, звертається до творчості В.Байкіна. Вона пише: «Всі пісні чудові, в них ви відчуваєте Україну, нашу Україну. Дуже гарні мелодії, обов’язково зроблю аранжировки. Деякі вже мені зазвучали на хор, а також на жіночий ансамбль… Тільки що грала «Колискову» на слова Олекси Кобця, як вона мені звучить… Чудово! Чиста українська мелодія… Знаю, що пісні ходитимуть за мною…»
Саме на багатій національній музичній спадщині треба виховувати сучасну молодь, бо при вихованні особистості засобами слова і музичного мистецтва досягається високий інтелектуальний, духовний та естетичний розвиток її, і в цьому кредо композитора.

     Ярош Любов Василівна – старший викладач кафедри образотворчого та музичного мистецтва відокремленого структурного підрозділу – Канівський гуманітарний інститут УДПУ імені Павла Тичини, аспірантка УДПУ імені Павла Тичини.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Днями  у світ вийшла нотна збірка авторських пісень «З піснею в серці» відомого на Черкащині канівського композитора, викладача Канівського коледжу культури і мистецтв, лауреата музичних премій ім. П. Демуцького, О. Кобця та Дмитра Луценка «Осіннє золото» Володимира Байкіна.

Нотна збірка була надрукована у канівському  Видавничо-поліграфічному Товаристві “Родень”.

Сама ж збірка «З піснею в серці» є своєрідним звітом за 35 років педагогічної, творчої і композиторської діяльності. Збірка містить хори, ансамблі, солоспіви та обробки українських народних пісень на слова українських поетів для  поповнення репертуару аматорських та професійних хорових колективів та ансамблів.

 Нотна збірка «З піснею в серці» незабаром з’явиться в бібліотеках та книжкових магазинах. Можна також придбати її особисто через мережу фейсбук, чекатиму ваших повідомлень.

 

Щиро дякую за підтримку у виданні збірки своїм учням Олегу Виннику та Таїсії Сватко.

9 вересня в с. Березова Рудка, Пирятинського району, Полтавської області відбулося свято по присуджннню літературно-мистецької премії «Осіннє золото» імені Дмитра Луценка.Серед нагороджених отримав Диплом Лауреата літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка за особистий внесок у розвток національної культури і мистецтва викладач коледжу композитор, хормейстер Байкін В.Л. То ж вітаємо його з нагородою і бажаємо нових творчих звершень!

«Осіннє золото»
       23 листопада в  Українському фонді культури ім. Б.Олійника (м.Київ) відбулося нагородження діячів культури і мистецтв, які внесли вагомий вклад у розвиток і збереження українських національних пісенних традицій.
Так в номінації «Пісенна творчість» за 2018 рік нагороджено медаллю та дипломом лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені Миколи Сингаївського композитора, викладача Канівського коледжу культури і мистецтв Байкіна Володимира Леонтійовича за цикл пісень «Мій рідний край» на вірші Миколи Сингаївського.

 

Авторські збірники Володимира Байкіна можна завантажити ЗВІДСИ

Обробки народних пісень "Ой за нашим садом" можна завантажити ЗВІДСИ

Підбірку нот творів композитора Ви можете завантажити одним архівом ЗВІДСИ

Словник хормейстера можна завантажити ЗВІДСИ

Контакти: м. Канів, Черкаської обл., тел. +380665757981

Картинка користувача administrator.

Коментувати