Ви є тут

Головна

«Гуманна педагогіка»

Версія для друкуВерсія для друку
Дата публікації: 
вівторок, квітня 19, 2016
19 квітня 2016 року Канівський коледж культури і мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – відокремлений структурний підрозділ університету спільно з Канівською спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням іноземних мов провели студентсько-викладацький семінар-презентацію за проектом «Гуманна педагогіка – основа едукаційного середовища для учнів шостого року життя».
Із вітальним словом до учасників семінару звернувся Заслужений працівник культури України, викладач-методист коледжу Микола Петрович Лисенко. У своєму виступі він підкреслив актуальність проведення цього заходу. Зазначив, що модернізація освіти повинна стосуватися і духовної сфери людини, тому важливо вивчати та впроваджувати в освітній простір технологію співпраці, співтворчості, педагогіку спілкування.
Від імені організаторів заходу учасників привітала Валентина Іванівна Близнюк – керівник проекту, старший викладач коледжу. Валентина Іванівна  наголосила, що семінар проводиться з метою вивчення основ гуманної педагогіки та її ролі в формуванні особистості.
Студенти 3 курсу відділу духових та естрадних інструментів презентували звіт за результатами свого дослідження в інформаційно-художньому стилі. Автори проекту розглянули класифікацію дидактичних систем і визначили сутність гуманної педагогіки як одної з концепцій сучасної дидактичної системи. Слухачі познайомилися з діяльністю та педагогічними ідеями Шалви Олександровича Амонашвілі – керівника Міжнародного центру гуманної педагогіки. Побували на віртуальній книжковій виставці відомого педагога. Проаналізували відмінності авторитарної та гуманної педагогіки, методику проведення уроків доброти.
Учасники семінару мали нагоду поспілкуватися зі старшим учителем Канівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов Іриною Володимирівною Підгайною, яка в роботі з учнями початкових класів творчо практикує особистісний підхід. Ірина Володимирівна цього року побувала на 15-х Міжнародних педагогічних читаннях з гуманної педагогіки в Грузії. Вона охоче поділилася своїми враженнями про зустріч з Ш.Амонашвілі. 
У програмі семінару були використані різні прийоми роботи з аудиторією: дискусії, психологічний тренінг, колективна творча діяльність, музичні вітання.
Учасники заходу висловили сподівання, що проведення цього семінару може стати доброю традицією, і закликали колег до співпраці.
Викладач коледжу В.І. Близнюк

Коментувати