Ви є тут

Головна » Збирач потоків » Джерела

Новини УДПУ

Новини УДПУ
Офіційний сайт Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
Адреса URL: http://udpu.org.ua
Оновлено: 50 с тому

СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ УДПУ З УЧНЯМИ ТА ВЧИТЕЛЯМИ ЗОШ №3 УПОРЯДКУВАЛИ ДЖЕРЕЛА В УРОЧИЩІ «ТАРТАК» РІЧКИ ПАЛАНКА

пт, 04/13/2018 - 12:28

Для збереження для нащадків річки Паланка в рамках місячника з благоустрою міста Умань 12 квітня науковці науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» університету з ініціативи вчителів загальноосвітньої школи №3 Тетяни Стащенко, Михайла Плюща. провели вагому екологічну акцію практичного природоохоронного спрямування «Упорядкування природних джерел урочища «Тартак»». У заході активну участь взяли викладачі університету Наталія Душечкіна, Роман Подзерей, молодший науковий співробітник Настя Мудрик, студенти-активісти природничо-географічного факультету та учні 7-11 класів ЗОШ №3. Власне, широке залучення молоді до роботи по благоустрою прибережних смуг малих річок було чи не головною метою екологічної акції, бо хто, як не підростаюче покоління, має розуміти усю важливість збереження природи.

У процесі проведення акції досліджено малу річку Паланка (притока річки Уманки), її екологічний стан, вплив господарської діяльності на її басейн, ступінь трансформації для подальшої розробки рекомендацій з її оздоровлення. Знайдено, досліджено, розчищено і упорядковано три джерела. Цікаво, що після їх очищення час відновлення чистоти води склав 30-40 секунд! У перспективі – розчистка ще шести джерел та створення на цій території гідрологічного заказника місцевого значення.

Природоохоронці прибрали несанкціоновані смітники. У своєму звіті про акцію науковці зазначили: «Апробовано методику оздоровлення малих річок шляхом проведення пропагандистської роботи, зокрема, популяризацію результатів досліджень екологічного та природоохоронного просвітництва».

Проведений захід – підтвердження того, що викладачам, вчителям, студентам та учням міста небайдуже майбутнє нашої рідної природи! Добре було б, якби їх старання не були марними, щоб до лав охоронців природи ставало більше свідомих громадян.

І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ

пт, 04/13/2018 - 03:00

У 2018 році І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, яка одночасно є відбірною олімпіадою командної студентської першості світу з програмування ACM-ACPC, проводитиметься в базових закладах вищої освіти, які визначені Наказом МОН України №307 від 30.03.2018 року. У Черкаській області такими закладами призначено Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького та Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

І етап Олімпіади відбудеться у суботу 21 квітня 2018 р. За результатами змагань І етапу кращі команди закладів вищої освіти отримають право участі у ІІ етапі та фіналі Олімпіади, які будуть проведені у вересні - жовтні 2018 року.

У структурі Олімпіади передбачений Шкільний дивізіон, до участі в якому запрошуються команди учнів 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, учасників та призерів ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських шкільних олімпіад з інформатики та інформаційних технологій, учні професійно-технічних навчальних закладів. Команди складаються з трьох учнів і можуть включати запасного учасника з правом заміни будь-якого учасника команди на будь-якому етапі Олімпіади. Можлива участь збірних команд міст (областей), за узгодженням керівників відповідних навчальних закладів. Команди Шкільного дивізіону змагатимуться разом з командами студентів, але підсумки їх виступу підбиватимуться в окремому заліку.

Запрошуємо команди від навчальних закладів Черкаської області для участі в І етапі Олімпіади. Адреса базового ЗВО: 20300, м. Умань, вул. Садова, 2, факультет фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Детальніше про Міжнародну студентську олімпіаду з програмування можна дізнатися на сайті ACM ICPC: http://icpc.baylor.edu. Положення про Всеукраїнську студентську олімпіаду з програмування можна завантажити із сайту http://icpc.org.ua , розділ «Документи / Нормативні».

ВИКЛАДАЧ УДПУ ЛЮДМИЛА ПЕРФІЛЬЄВА ПРЕДСТАВИЛА СВОЇ ФЛОРИСТИЧНІ РОБОТИ У «СТАРІЙ УМАНІ»

чт, 04/12/2018 - 14:17

Викладач факультету соціальної та психологічної освіти УДПУ, кандидат біологічних наук, доцент Людмила Перфільєва представила свої флористичні роботи у Державному історико-архітектурному заповіднику «Стара Умань». Загалом на виставці експонуються роботи шести знаних уманських майстринь: живопис (Юлія Тодоренко), вишивка (Галина Липчик і Оксана Руда), рукоділля (Софія Кримовська та Лариса Мірошник) і флористика (Людмила Перфільєва).

Флористика – це різновид декоративно-паркового мистецтва і дизайну, який втілюється у флористичних роботах: букетах, композиціях, панно, колажах та інших творах з використанням природних матеріалів (квітів, листя, трав, ягід, плодів, горіхів та ін.), які можуть бути живими, засушеними, консервованими або штучними.

Заняття флористикою використовують як арт-терапевничний засіб у соціально-психологічний роботі з людьми, які потрапили у складні життєві обставини. Цікаво, що і студенти факультету соціальної та психологічної освіти залучаються до створення виставок у загальноосвітніх школах м. Умані, Уманського обласного музичного училища імені Порфирія Демуцького, Національного дендрологічного парку «Софіївка», а також сіл Родниківки та Городецьке, профілакторію «Надія», Уманського міського Центру реабілітації пенсіонерів.

Відвідати виставку, яка проходить в приміщенні ДІАЗ «Стара Умань» (вул. Небесної сотні, 31), можуть усі охочі до кінця квітня.

«МІС ФАКУЛЬТЕТУ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ-2018»

чт, 04/12/2018 - 10:38

11 квітня в Уманському державному педагогічному університеті відбулося феєричне шоу – «Міс факультету початкової освіти-2018».

За це високе та почесне звання у трьох виходах — дефіле, інтелектуальному і творчому конкурсах боролися дев’ять дівчат: Лія Шарахович, Яна Мокріцька, Марина Швець, Марина Петрищенко, Діана Бєляєва, Анастасія Кузьменко, Вікторія Безденна, Марія Власик, Анастасія Третьякова.

Оцінювали красу, таланти і ерудицію учасниць справедливі експерти та шанувальники жіночої вроди: декан факультету Борис Якимчук — людина, яка завжди підтримує студентську ініціативу; майстер кондитерських виробів Марія Ковальчук; фотограф та тренер фітнес клубу «Олімп» Артем Луценко; чарівниця у сфері краси та створення неперевершених образів Надія Іщенко; співорганізатор фестивалю «HOLI DANCE UMAN» Мар’яна Ярова.

Та не красою єдиною! На конкурсі талантів навіть скептичному глядачеві не було чого зауважити, адже дівчата продемонстрували все: від співів і танців до гумористичних сценок та акробатичних номерів. Хвилюючою миттю для самих учасниць став інтелектуальний конкурс, де потрібно було показати не лише правильність, а й креативність відповідей, глибокі знання та свою неповторну індивідуальність. Розважали глядачів неймовірно насиченою програмою. Були і вокальні виступи, і танці, і конкурси.

У загальному підсумку конкурсу титули «Друга віце-міс» здобула Діана Бєляєва, звання «Перша віце-міс» отримала Марина Петрищенко , а омріяну корону і титул «Міс факультету початкової освіти–2018» виборола Лія Шарахович. За результатами конкурсу були також визначені переможниці у різних номінаціях» — «Міс ніжність», «Міс ерудиція», «Міс вишуканість», «Міс грація», «Міс креативність» , «Міс оригінальність», «Міс артистичність», «Міс чарівність».

Дякуємо ініціаторам за прекрасно організований захід, чудовий настрій, а учасницям за їхні старання! Кожна з них уже перемогла, прийнявши участь у конкурсі!

В УДПУ ВІДБУВСЯ ІІ ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

ср, 04/11/2018 - 14:57

На базі факультету української філології УДПУ імені Павла Тичини відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання).

На урочистому відкритті Конкурсу були присутні члени галузевої конкурсної комісії, студенти-конкурсанти з різних регіонів України, їхні наставники – наукові керівники, члени організаційного комітету.

Із вітальним словом до гостей звернувся перший проректор УДПУ імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Андрій Гедзик, який від імені ректорату побажав студентській молоді доброзичливої атмосфери у конкурентоспроможній боротьбі, процвітання їхнього наукового таланту, подальших успіхів та перемог, наголосивши на відповідальній та почесній місії організаторів наукового заходу такого високого рівня.

Декан факультету української філології, доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови та методики її навчання, Заслужений працівник освіти України Валентина Коваль привітала учасників заходу з нагоди відкриття Конкурсу. Валентина Олександрівна відзначила широку географію заявлених наукових робіт, що переконливо засвідчує активний інтерес студентської аудиторії до вивчення та пошанування рідного слова, художньо-літературної спадщини, методичного пошуку інноватора-дослідника.

До уваги гостей студенти-філологи УДПУ під керівництвом заступника декана з виховної роботи, кандидата педагогічних наук, доцента Наталії Мамчур запропонували короткий звіт про свої творчі надбання, результати роботи наукових товариств, гуртків. Креативністю, декламаторським та музичним талантом вразили слухачів учасники народного аматорського колективу «Софія», майстер-класів «Народна іграшка», «Український рушник», «Театр слова».

Відповідно до встановленого регламенту основні положення та результати наукових досліджень конкурсанти презентували на підсумковій науково-практичній конференції у трьох секціях.

Члени галузевої конкурсної комісії з української мови у складі: кандидата філологічних наук, професора кафедри української мови НПУ М.П. Драгоманова Наталії Гальони, завідувача відділу граматики Інституту української мови НАН України, доктора філологічних наук, професора Катерини Городенської, завідувача кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, доктора філологічних наук, професора Анатолія Мойсієнка, завідувача кафедри української філології Хмельницького НУ, доктора філологічних наук, професора Михайла Торчинського, завідувача кафедри української мови та методики її навчання УДПУ імені Павла Тичини, кандидата філологічних наук, доцента Валентини Розгон, доктора філологічних наук, професора кафедри української мови та методики її навчання УДПУ імені Павла Тичини Оксани Зелінської з повагою і розумінням ставилися до студентів, сприяли науковій дискусії, стимулювали інтерес до дослідницької роботи, підтримували висловлення наукової позиції кожного конкурсанта, схвалювали ініціативу.

Проте перед кожним членом галузевої комісії стояло непросте завдання – із 22 студентських наукових робіт (у рейтинговому списку Конкурсу 53 студентських наукових роботи з української мови) визначити переможців відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 18 квітня 2017 року № 605.

Члени галузевої конкурсної комісії з української літератури у складі: завідувача відділу фольклористики ІМФЕ імені М. Т. Рильського НАН України, доктора філологічних наук, професора Миколи Дмитренка, завідувача кафедри української літератури НПУ імені М.П. Драгоманова, доктора філологічних наук, професора Володимира Погребенника, завідувача кафедри української і зарубіжної літератури МДПУ імені Богдана Хмельницького, кандидата філологічних наук, доцента Тетяни Шарової, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ імені Павла Тичини Тетяни Лопушан, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ імені Павла Тичини Марини Павленко з усією уважністю й ретельністю аналізували та рецензували надіслані наукові роботи (за рейтинговим списком – 44 роботи), в цілому відзначивши їх належний рівень.

14 студентів-авторів найкращих робіт було запрошено до публічного захисту на науково-практичну конференцію. Прикметно, що студенти представляли престижні навчальні заклади фактично з усіх регіонів України.

Захист відбувався в позитивній демократичній атмосфері, панувала форма «живої» дискусії. Присутні на захисті активно ставили проблемні питання доповідачам. Секція української літератури мала змогу забезпечити участь конкурсантів із використанням телекомунікаційних засобів у режимі відео-конференції, а саме: доповіді-презентації студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Полтавського національного університету імені В. Г. Короленка.

Члени галузевої конкурсної комісії з методики викладання української мови та літератури у складі: завідувача кафедри української мови ЦДПУ імені Володимира Винниченка, кандидата філологічних наук, професора Світлани Ковтюх, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри методики навчання, стилістики та культури української мови ЧНУ імені Богдана Хмельницького Валентини Шляхової, доктора педагогічних наук, професора кафедри української мови та методики її навчання УДПУ імені Павла Тичини Валентини Коваль, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ імені Павла Тичини Любові Пархети за результатами 12 рецензованих робіт до захисту запросили 4 доповідачів.

У цілому на членів журі справили позитивне враження концепції представлених студентських наукових розвідок, а також уміння конкурсантів вести дискусії, їхня активна участь у процесі обговорення методології досліджень та практичної реалізації експериментальних методик. Тому робота секції була визнана плідною та результативною.

Завершився ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання) оголошенням його результатів та нагородженням переможців. На Конкурс 2017/2018 навчального року всього надійшло 109 робіт із 56 різнопрофільних закладів вищої освіти. Члени галузевої конкурсної комісії на чолі із ректором УДПУ імені Павла Тичини, професором Олександром Безлюдним гідно оцінили наукові розвідки конкурсантів. У вітальних зверненнях членів журі до конкурсантів звучали настанови подальших наукових звершень, творчих пошуків, невпинного ентузіазму.

Приємною несподіванкою були відзнаки призерів-дипломантів фінального етапу Конкурсу збірками художніх творів, презентованими їхніми авторами – українським поетом, мовознавцем і перекладачем Анатолієм Мойсієнком та поетом, членом Національної спілки письменників України Петром Поліщуком.

Організатори ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання) вдячні колегам з інших закладів вищої освіти за якісну підготовку студентів та оригінальність наукових пошуків.

Проведення Конкурсу в подальшому сприятиме піднесенню престижу української мови серед молодого покоління, популяризації у щоденному послугуванні та утвердженню її державного статусу.

ВІТАЄМО ІЗ ПЕРЕМОГАМИ!

ср, 04/11/2018 - 14:55

Вітаємо студентів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, переможців завершального ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання) — Юлію Жирохову, яка здобула Диплом ІІ (секція української мови) та володарку Диплома ІІІ ступеня (секція української літератури), а також їх наукових керівників — кандидатів філологічних наук, доцентів Олену Дуденко та Леоніда Козинського.

Бажаємо успіхів і подальших наукових здобутків!

ГЕОГРАФІЧНИЙ ТУРНІР-2018

вт, 04/10/2018 - 16:19

В Уманському педагогічному університеті імені Павла Тичини, як традиційно упродовж кількох років поспіль навесні, відбувся Географічний турнір. Цьогоріч у змаганнях географів взяли участь 8 команд. Від природничо-географічного факультету: «Фенікс» (капітан Ліна Марчук), «Діти капітана Гранта» (Богдан Луков), «Георудит» (Ольга Гуцол), «Екватор» (Дмитро Аверкін), «Альпініст» (Михайло Дзюба), «Грінвіч» (Леонід Кофанов); від історичного факультету — «Конкістадори» на чолі із Андрієм Бодапростовим. Уперше на турнірі за перемогу боролася команда Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 «5-й океан», яку очолював капітан Олег Головатюк. Незмінними творчими натхненниками і ведучими турніру залишилися кандидати географічних наук, доценти Олександр Лаврик та Ірина Кравцова.

До суддівства у турнірі було запрошене високоповажне журі: зав. кафедри географії та методики її навчання, доктор педагогічних наук, професор Оксана Браславська; доктор географічних наук, професор Сергій Половка; кандидати географічних наук, доценти Олексій Ситник та Ірина Козинська; представники УНУС — зав. кафедри екології та безпеки життєдіяльності, доктор географічних наук, професор Сергій Сонько, доктор географічних наук, професор Юрій Кисельов, а також директор Уманської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Андрій Пікалюк.

Змагання проходило у запеклій боротьбі! Завдання конкурсів Географічного турніру були пов’язані із знаннями географії, а й визначенням загального рівня обізнаності студентів. Важко переоцінити роль, яку відіграє географічна освіта в системі підготовки майбутніх фахівців. Вона визначається тими функціями, які відіграють географічні знання, уміння та навички в професійній діяльності фахівців різних спеціалізацій та кваліфікаційних рівнів, адже географія – наука міждисциплінарна за своєю природою.

За результатами 3 турів були визначені переможці. Уперше за усю історію турніру переможцями стали одразу дві команди: «Грінвіч» та «Конкістадори». Почесне третє місце посіла команда «Альпіністи».

У перервах між турами Географічного турніру відбувалися виступи талантів нашого міста. Організатори висловлюють подяку хореографічному колективу «Крок вперед» (художній керівник Вікторія Глобчак), виконавцю пісні «Ой, на горі два дубки» Максиму Фадєєву, солістам Вепі Джумаєву й Ядвізі Авраменко за виконання пісні «Україна».

ВІТАЄМО ТРІО «SERBIAN STAR»!

пн, 04/09/2018 - 00:00

Вітаємо тріо «SERBIAN STAR» у складі студентів факультету мистецтв УДПУ Александара Джорджевича, Йована Дрманича, Дарко Марковича та їх художнього керівника – доцента кафедри інструментального виконавства Владислава Гусака з отриманням Диплому ІII ступеня на VI Міжнародному інструментальному конкурсі Євгена Станковича, який відбувся нещодавно у місті Київ.

У високопрофесійному виступі конкурсантів звучали твори різних композиторів, стилів та жанрів: Геóрг Фрідріх Ге́ндель. «Пасакалія» (g moll); Арчібальд Джойс. Вальс «Осінній сон»; Ян Табачник. Концертна п’єса «Здраствуй, акордеон»; Майкл Джексон. Попурі на теми пісень (Billie Jean, You Are Not Alone, Smooth Criminal). Аранжування – Владислава Гусака; Стрібор Кустуріца. Парафраз на теми з музики до кінофільму «Заповіт». (Режисер – Емір Кустуріца).

Бажаємо тріо творчого натхнення, професійних злетів та подальших перемог!

ОГОЛОШЕННЯ

пн, 04/09/2018 - 00:00

Шановні колеги! Запрошуємо Вас до участі у Другій Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми сучасної психодидактики: філософські, психологічні та педагогічні аспекти» на базі Польсько-української науково-дослідницької лабораторії психодидактики імені Яна Амоса Коменського.

Конференція відбудеться 20–21 квітня 2018 року. Початок роботи конференції 20 квітня 2018 р. о 10.00 за адресою: актова зала Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, вул. Садова, 28, м. Умань. Реєстрація учасників з 09.00 до 10.00. У рамках конференції заплановано:

  • о 13:00 – творчий навчально-методичний семінар «Психодидактичні ідеї А. С. Макаренка» (модератор – кандидат педагогічних наук, старший викладач Ірина Дзюбенко;
  • о 15: 00 – коучинг «Психодидактичні засади реалізації концепції «Нова українська школа»» (модератор – доктор педагогічних наук, професор Інна Осадченко).

За результатами участі у конференції, семінарі та коучингу будуть видаватися окремі сертифікати та програмки.

Бажаємо успіху та сподіваємося на співпрацю!

ЗІ СВЯТОМ ВЕЛИКОДНЯ!

нд, 04/08/2018 - 00:00

Шановні студенти, викладачі, співробітники! Дорогі друзі!

З відчуттям глибокої радості і від щирого серця вітаю вас із величним святом Воскресіння Христового!

Сьогодні особливо шанований та радісний день, що став для мільйонів християн символом перемоги добра над злом, утвердження віри і надії в кожному серці.

Радіймо, друзі: Пасхальні дні, сповнені глибокого духовного змісту, дарують нам чудову можливість відчути родинне тепло, любов, увагу та підтримку найдорожчих людей.

У цей благодатний час бажаю вам душевної чистоти і гармонії, миру та спокою. Нехай свято Великодня надихає вас на добрі та праведні справи, живить душу, додає впевненості у власних силах, спонукає гідно жити і чесно працювати.

Міцного усім здоров’я, наснаги, оптимізму та світлих почуттів. Хай завжди і повсякчас з Вами буде Божа благодать!

Христос Воскрес!

З повагою ректор університету,
професор, Заслужений працівник освіти України
Олександр Безлюдний

СТУДЕНТКА ФАКУЛЬТЕТУ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ – СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

сб, 04/07/2018 - 00:00

Студентка факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Інна Криворучко виборола перемогу в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті», що проходив 5 квітня 2018 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.

Під час закриття підсумкової науково-практичної конференції наша студентка була нагороджена дипломом ІІІ ступеня. Від імені голови галузевої конкурсної комісії, ректора МДПУ Анатолія Солоненка адресовано подяку ректору УДПУ, професору Олександру Безлюдному.

Вітаємо нашу студентку Інну Криворучко та її наукового керівника, доцента Марію Медведєву із перемогою і бажаємо невичерпної енергії, натхнення, оптимізму, нових плідних здобутків на науковій ниві!

НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ – ВЕЛИКИЙ ШАНС СТАТИ УСПІШНОЮ ЛЮДИНОЮ

сб, 04/07/2018 - 00:00

Студентка 3 курсу факультету професійної та технологічної освіти УДПУ Олена Почапська за програмою Erasmus+ за спеціальністю «Інформатика» успішно навчається зараз у Вищій Державній школі імені Іполита Цегельського в місті Гнєзно.

На заняттях вивчаються такі предмети як: «Основи управління»; «Інформатизація підприємств»; «Дизайн веб-додатків»; «Безпека інформаційних систем»; «Вбудовані системи»; «Візуальне програмування».

Наша студентка разом із такими ж молодими людьми, які обрали навчання за програмою Erasmus+ розширює свої пізнання в сучасно-обладнаних комп'ютерних лабораторіях і спеціалізованих лабораторіях з таких тем: методи програмування, комп'ютерні мережі, мережева безпека, мікроконтролери, електроніка і метрологія, цифрова техніка, вбудовані системи і мобільні пристрої.

У сучасних лабораторіях університету в Гнєзно юнаки та дівчата отримують не тільки знання, але і практичні навички. Студенти мають можливість проходження практики, стажування, а також реалізації теми дипломної роботи в компаніях по всій країні і навіть за кордоном. Університет організовує для них екскурсії, наукові заходи на виробничих підприємствах.

Випускники спеціальності «Інформатика» мають кваліфікацію, необхідну для прийняття творчої інженерної діяльності в сфері інформаційних систем на стадії як їх проектування, так і експлуатації. Ґрунтовна підготовка сприяє відмінному знанню інженерних предметів, що полегшує експлуатацію інформаційних систем, як в області апаратного, так і програмного забезпечення. Отож, навчання за кордоном – це великий шанс стати успішною людиною, знайти своє місце під сонцем і забезпечити своє майбутнє стабільністю та кар’єрою.

Довідково

Гнєзно — перша столиця Польщі, одне з найстаріших міст в країні, переповнене пам'ятками, в якому історія зустрічається з сучасністю.

Гнєзно має багато туристичних та економічних зв'язків. Жителі "Граду Леха" ведуть активне культурне життя. Протягом року тут проходять численні спортивні та музичні заходи, зокрема: День Гнєзно (на рубежі квітня і травня), Королівська Коронація (липень), Міжнародний Курс Європейського, Курс Лехітов, фестиваль гітарний і джазовий, змагання спідвею. Кожен рік у травні університети Гнєзно організовують студентські свято — ювенал.

В ІНСТИТУТІ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕС ОСВІТИ УДПУ ПЕРЕКОНАНІ: «ЗАПОРУКА ЖИТТЄВОГО УСПІХУ - ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ»

сб, 04/07/2018 - 00:00

З нагоди відзначення Всесвітнього дня здоров`я за ініціативи кафедри маркетингу, менеджменту та управління бізнесом Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та фітнес-клубу «Олімп» була проведена акція «Рух заради здоров’я», яка мала на меті формування свідомого ставлення молоді до свого фізичного, психічного і соціального здоров’я.

«…Питання здорового способу життя ніколи не втратить своєї актуальності. Здоров’я (фізичне, емоційне, психологічне) усього суспільства залежить від індивідуального ставлення кожного з нас до свого власного здоров’я. Турбота про власне здоров`я – не разова акція, а систематична наполеглива робота. Саме тому залучення студентської молоді до здорового способу життя є важливою складовою у формуванні здорової нації», – зазначає директор інституту, доктор економічних наук, професор Ольга Чирва.

Так, інструктор фітнес-клубу «Олімп» Оксана провела майстер-клас із нового напряму «TRX-петлі» для дівчат-першокурсниць, а інструктор тренажерного залу Артем проводив тренінг CrossFit.

Майстер-класи пройшли в атмосфері молодості та здоров’я, добра і дружби, а самі студенти отримали позитивні емоції та неабиякий заряд енергії.

Захід викликав у студентів великий інтерес та сприяв підвищенню їхньої обізнаності щодо необхідності дотримуватися здорового способу життя.

Інститут економіки дякує колективу фітнес-клубу «Олімп» за корисні майстер-класи та цікаво проведений час.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ЛІТЕРАТУРНОГО ЧЕЛЕНДЖУ «КАЙДАШЕВА СІМ’Я»

пт, 04/06/2018 - 12:56

На базі бібліотеки Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в читальному залу №1 з 5 по 30 березня до Всесвітнього дня письменника проводився літературний челендж «Кайдашева сім’я». Метою конкурсу було вшанування пам’яті загадкової постаті української літератури ─ Івана Нечуя-Левицького шляхом читання його твору про долю українського села другої половини XIX ст. Ця повість є гімном української землі з її неповторною природою, веселою, життєрадісною, поетичною душею людей, мелодійною, багатою мовою, неповторною у своїй красі піснею.

Завдання учасників полягало у відзняті відео-підтвердження прочитаного уривку з твору І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Участь у літературному челенджі взяло 5 факультетів — професійної та технологічної освіти, соціальної та психологічної освіти, української філології, фізики, математики та інформатики та фізичного виховання. Оцінювало представлені відеоматеріали учасників високоповажне журі, в складі якого: директор бібліотеки Тетяна Григоренко, заступник директора Олена Усатюк та працівник читального залу №1, модератор челенджу Віталія Прокопчук.

По завершенню конкурсу визначено факультет, який найкраще, найяскравіше та найоригінальніше підійшов до цього завдання, знявши прекрасне відео. Отож, почесним дипломом «Найкращі оратори 2018» нагороджений факультет української філології. Хочемо подякувати студентам цього ж факультету Аліні Ягуфаровій та Павлу Гаврилюку за неймовірне, проникливе читання уривку із твору І. Нечуя-Левицького.

До Вашої уваги пропонуємо відео переможця літературного челенджу.

Читайте українське! Обирайте своє – найкраще!

ПЕРЕМОГА СТУДЕНТОК УДПУ ЗІ СПОРТИВНОЇ АКРОБАТИКИ

пт, 04/06/2018 - 12:53

У місті Умань в ДЮСШ №1 пройшов відкритий Чемпіонат Черкаської області зі спортивної акробати, в якому взяли участь спортсмени з Черкас, Житомира, Києва та Умані.

Студентки Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Альона Балаклеєва (ІІІ курс факультет фізичного виховання), Анна Артеменко (ІІ курс факультет фізичного виховання) та Яна Гонтаренко (І курс історичного факультету) вибороли І місце у категорії жіночі групові вправи.

Вітаємо наших дівчат з перемогою і бажаємо нових успіхів!

В УНІВЕРСИТЕТІ ПРОВЕЛИ АКЦІЮ «РУХ ЗАРАДИ ЗДОРОВ’Я»

пт, 04/06/2018 - 12:51

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини долучився до акції «Рух заради здоров’я», яка проводиться з 2 по 7 квітня з нагоди Всесвітнього дня здоров’я.

На майданчику університету перед корпусом №3 відбулась флеш-моб зарядка, на яку вийшли студенти та викладачі навчального закладу. Факультетом фізичного виховання та спортивним клубом університету було організовано музичний супровід та показ рухливих вправ, які всі присутні з задоволенням повторювали.

По закінченню ранкової зарядки її учасники, а це близько 300 чоловік, провівши гарно час, з чудовим настроєм повернулись до своїх справ та навчання.

В УДПУ ЗІБРАЛИ ВЕЛИКОДНІЙ КОШИК ДЛЯ ВОЇНІВ АТО

пт, 04/06/2018 - 12:50

Нині, коли кожна українська сім’я готується до Великодня, в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини провели благодійну акцію «Великодній кошик для солдата».

Студенти та викладачі нашого навчального закладу щиро бажаючи, щоб наші захисники не забували, що про них пам’ятають, щоб відчували всенародні тепло та любов, дуже активно провели збір коштів для закупки засобів гігієни, вітамінів, солодощів, фруктів. У місці збору університетського кошика виросла ціла гора духмяних і красиво прикрашених пасок, адже таке велике православне свято як Великдень не може бути без приємних сюрпризів. Із особливими почуттями студенти виготовляли обереги, малювали святкові листівки, писали листи із щирими побажаннями бійцям швидкого повернення додому живими і здоровими, миру і спокою в нашій державі.

Все зібране для наших захисників було відправлено до Уманської міськрайонної волонтерської організації «Разом», яка і передасть великодній кошик університету в зону АТО.

Адміністрація університету висловлює вдячність всім небайдужим студентам та викладачам, які долучились до проведення благодійної акції.

ЗОРЕПАД ТАЛАНТІВ В УДПУ

чт, 04/05/2018 - 17:33

Уже 24 весну поспіль в УДПУ імені Павла Тичини проходив фестиваль «Студентська весна», який зібрав обдаровану молодь з різних факультетів на «зорепад» талантів. І хоч весна не надто балує нас своїм  теплом, в актовій залі університету було затишно від щирих пісень, доброзичливого гумору, запальних танців. Вдячні глядачі бурхливими оплесками підтримували своїх талановитих друзів.

Вітаючи учасників фестивалю, начальник Центру культури та дозвілля «Гаудеамус» Людмила Гекалюк побажала талановитим студентам подальших успіхів у навчальній, науковій та творчій діяльності, а режисеру Наталії Алексеєвій подякувала за те, що вона продовжує найкращі університетські традиції та плекає молоді таланти.

Студенти-активісти та учасники фестивалю були нагороджені грамотами УДПУ імені Павла Тичини за активну участь у громадському житті університету, високий творчий потенціал та з нагоди проведення Студентської весни - 2018.

Концертна програма розпочалася піснею «Дівчина-весна» у виконанні Валерії Салій. Тему весни, ніжності та кохання продовжили наступні вокалісти – Юлія Гурак із піснею «Парасолька», Ольга Юрчишина – «Пристрасть», Єскіна Анастасія – «П’яний дощ», Владислава і Руслана Китрар – «Мама» та дует «Жасмин» (Марія Павлишина, Катерина Шуляк) – « Червона рута».

У жанрі «художнє читання» свій талант демонстрували Катерина Тицькун, виконавши авторський вірш «Проблеми сучасної жінки» та Руслан Ляшко з віршем «Затворниця».

Марина Крочак подарувала чарівні хвилини насолоди танцем. Непідробний сміх викликали у глядачів гуморески Павла Глазового у виконанні Валерії Салій та Максима Турчинського.

Учасниками «Студентської весни» стали й іноземні студенти. Дівчата-туркменки виконали свій національний танець «Назли ярим».

Справжній шквал гучних оплесків лунав на адресу студентського театру естрадних мініатюр «Дзеркало» (художній керівник Наталія Алексеєва), який цьогоріч представив інтермедію «Зенітка» Остапа Вишні та «Прогноз погоди» у виконанні Ігоря Зелінського, Максима Турчинського та Євгена Гоменюка. Веселі мініатюри «Щастя» (Ягуфарова Аліна, Євгеній Мартинюк) та «Випадок у ресторані» (Владислав Березовський, Олег Подолян, Анастасія Неголюк) також викликала неймовірний сміх у глядацькій залі, вкотре доводячи, що гумор допомагає переживати будь-які труднощі в житті.

Ведучі заходу – Наталія Алексеєва і Володимир Крижановський радували своєю майстерністю і креативністю.

Тепла і яскрава, завжди розмаїта «Студентська весна» додає наснаги і стимулює до творчості. Спасибі учасникам і організаторам фестивалю за отриману насолоду і хороший весняний настрій!

МАЙСТЕР-КЛАС «СОЛОДКИЙ ВЕЛИКДЕНЬ. ЯК ПРИКРАСИТИ ВЕЛИКОДНІ КЕКСИ»

чт, 04/05/2018 - 14:23

Напередодні великого християнського свята Пасхи в читальному залі №2 університетської бібліотеки для творчих та активних студентів створили неповторний креативний простір — провели майстер-клас «Солодкий Великдень. Як  прикрасити великодні кекси».

Гостями заходу були вихованці Центру розвитку дитини на чолі із завідуючою Наталією Дудник. Активну участь та зацікавленість до майстер-класу виявили студенти факультетів мистецтв та соціальної та психологічної освіти.

Працівники читального залі №2 Ольга Прокопчук та Олеся Прядко розповіли про великодній кекс, «як і з чим його їсти». Святкування Великодня з роками обросло новими звичаями та традиціями. Щороку наші господині готують паску, яка є чи не найголовнішим атрибутом у святковому кошику. Однак популярності з кожним роком набирає великодній кекс, по суті, це маленький тортик. Організатори продемонстрували присутнім як можна святково, апетитно і цікаво прикрасити великодній смаколик.

Дівчата та хлопці разом з малятами поринули в процес оформлення запашної випічки, адже така праця дає можливість проявити свій творчий потенціал, вимагає креативності та додає життю яскравих відтінків. Так, у процесі роботи звичайна, на перший погляд, випічка перетворювалася в справжній неперевершений солодкий шедевр. Для початку учасники майстер-класу оформили її в паперову серветку і пергамент, задекорувавши кольоровою стрічкою. Наступний крок – покриття кексу цукровою глазур’ю. Далі, прикрасивши кекс тематичною посипкою різних видів, додали шматочки шоколаду. А завершили оформлення кондитерським солодким виробом у вигляді курчаток.

Хочете повторити майстер-клас? Прикрашений власними руками великодній кекс стане центром вашого святкового столу, об'єднуючи за ним всіх близьких та рідних. Він також може бути цікавим і приємним презентом і подарувати незабутні враження дітям та дорослим.

В УДПУ ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ ІЗ МІСЬКИМ ГОЛОВОЮ

чт, 04/05/2018 - 11:18

3 квітня відбулась зустріч університетської громади із міським головою Олександром Цебрієм.

Під час виступу Олександр Володимирович окреслив результати діяльності міської влади за 2017 рік. Міський голова розповів про реалізацію програм економічного та соціального розвитку, зокрема про ремонтні роботи, проведення реконструкцій у сфері водо- та теплозабезпечення, втілення в життя ряду проектів, спрямованих на розвиток туристичної привабливості міста, підвищення якості надання медичних та освітніх послуг, покращення благоустрою Умані.

Про реформування первинної ланки медицини ознайомив присутніх в.о. директора КП «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Юрій Пальчак.

Міський голова відповів на численні запитання науково-педагогічних працівників УДПУ та озвучив ідею створення дорадчого органу при міській раді, до складу якої ввійдуть представники освітньо-наукових та культурних закладів.

Наприкінці зустрічі ректор університету, професор Олександр Безлюдний від імені колективу університету подякував Олександру Цебрію за проведену зустріч та побажав успіхів у подальшій роботі по розбудові рідного міста.

Сторінки