Вхід

Партнери коледжу

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

 

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

 

Київського національного університету культури і мистецтв

 

Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука

 

Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого

 

Національний педагогічний університет  імені М.П. Драгоманова

 

 

Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського

Українські науковці у світіІнститут інноваційних технологій і змісту освіти

 

Телерадіокомпанія Культура

 

Черкаська обласна рада

Розсилання

Виберіть списки розсилань, на які ви хочете підписатися або відписатися

Ви є тут

Головна » Збирач потоків » Джерела

Новини УДПУ

Новини УДПУ
Офіційний сайт Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
Адреса URL: http://udpu.org.ua
Оновлено: 5 годин 16 хв тому

СЛОВА ПОДЯКИ

вт, 05/23/2017 - 14:46

Висловлюю щиру подяку ректорату, профкому, викладачам і співробітникам університету за моральну підтримку та  надану матеріальну допомогу, у зв’язку зі складним станом мого здоров’я.

З повагою,
доцент кафедри образотворчого мистецтва  СИРОТА В.М.

 

СТУДЕНТИ З ТУРКМЕНІСТАНУ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ПРО ЗАКІНЧЕННЯ КУРСІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

вт, 05/23/2017 - 12:51

У конференц-залі Уманського державного  педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася урочиста подія: студенти з Туркменістану отримали сертифікати про закінчення курсів української мови.

Упродовж 2016–2017 навчального року для іноземних студентів за сприяння Українсько-туркменського культурно-освітнього центру були організовані додаткові освітні курси з вивчення української мови.

Протягом шести місяців туркменські студенти навчалися спілкуватися й писати українською мовою. Найкращі та найдосвідченіші викладачі факультету української філології під керівництвом декана, доктора педагогічних наук, професора Валентини Коваль  та завідувача кафедри практичного мовознавства, кандидата філологічних наук, професора Наталії Цимбал, використовуючи сучасні методики викладання, зуміли в короткі терміни ознайомити іноземних студентів з основами і специфікою нашої мови.

В урочистому заході взяли участь ректор університету, професор Олександр Безлюдний та проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва, кандидат історичних наук, професор Владилена Сокирська, які привітали студентів з отриманням сертифікатів. Олександр Іванович подякував присутнім студентам, які зробили правильний вибір і обрали наш університет.

За час навчання викладачі встигли полюбити своїх учнів, адже справжній учитель не лише навчає різних наук, а вкладає в них частинку свого серця. Сподіваємося, що знання, набуті під час навчання на курсах, допоможуть студентам у їх подальшому навчанні.

ДНІ ПОЛЬЩІ В УДПУ

вт, 05/23/2017 - 12:21

Щорічно в стінах нашого університету відбувається яскраве свято, наповнене повагою, дружбою та єднанням з сусідньою країною — Дні Польщі. Організатором заходу виступив Польський культурно-освітній центр УДПУ.

На урочистості завітали високоповажні гості - Радник Посла Річ Посполитої в Україні до справ науки та освіти пані Емілія Ясюк, голова Уманського міського Товариства дружби з зарубіжними країнами Галина Кучер, доктор габілітований, професор Тадеуш Срогош (Академія Яна Длугоша в Ченстохові) та доктор габілітований, професор Гжегош Лукомські (Інститут європейської культури), доктори Криштоф Чайковський (Академія Яна Длугоша в Ченстохові) та Каміль Васількевич (Інститут європейської культури).

Упродовж п’яти днів травня всі охочі змогли долучитися до цікавої та насиченої програми святкувань. Так, студенти та викладачі УДПУ ознайомилися з виставкою літератури під назвою "Цікава та незвідана Польща" та завітали на перегляд літератури "Топ - 25 художніх книг польською мовою". Знайомство з літературою Польщі дозволило ще краще пізнати творчий доробок видатних польських письменників та поетів.

15 травня у Польському культурно-освітньому центрі відбувся перегляд польського фільму, на котрий завітали не тільки студенти, але й викладачі УДПУ.

З 16 травня в холі нового корпусу № 3 всі бажаючі змогли ознайомитися з творчими роботами наших студентів, котрі долучилися до конкурсу «Kocham Polskę». Не тільки студенти, котрі були учасниками програм в Польщі, але й усі захоплені красою сусідньої країни у своїх творчих роботах зобразили любов до Польщі.

Також 16 травня в Польському культурному-освітньому центрі для студентів факультету української філології (спеціалізація польська мова) відбулася відкрита лекція викладача польської мови, доктора Пьотра Пизеля, на тему "Україна в творчому доробку Адама Міцкевича." Відомо, що в творчості А. Міцкевича значна частина відведена Україні, красі її природи та фольклору. Викладачем було проаналізовано «Кримські сонети» та умови, в яких вони були створені.

З цікавинками про Польщу студенти УДПУ змогли ознайомитися під час інфо-тайму " Найцікавіші факти з історії Польщі."

Для студентів факультетів української філології та історичного закордонні науковці прочитали лекції на теми «Ukraina romantyków polskich» та «Prowobrzeżna Ukraina w II pol. XVIII wieku»

Студенти-історики, котрі вивчають історію Польщі взяли активну участь в брейн-рингу на тему: «Польща: Per aspera ad astra». Дві команди протягом години давали відповіді на різноманітні запитання. Оцінювала студентів комісія, до складу якої також увійшли польські гості — доктор габілітований, професор Тадеуш Срогош та доктор Криштоф Чайковський. Команди показали високий рівень підготовки та гарні знання, які отримали на заняттях з історії.

18 травня відбулися урочисті заходи, на які завітали високоповажні гості — Радник Посла Річ Посполитої в Україні до справ науки та освіти пані Емілія Ясюк, доктор габілітований професор Тадеуш Срогош, доктор Гжегош Лукомський, доктор Каміль Васількевич та адміністрація УДПУ. До заходів також долучилися декани, викладачі та студенти УДПУ.

Присутні поринули в неповторну атмосферу дружби, єдності та поваги між двома народами, яку створили художні номери. Народні пісні та танці Польщі та України, поезія, уривки з вистав та гумористичні сценки у виконанні студентів та викладачів УДПУ ще раз підкреслили приязнь та повагу між двома сусідніми народами.

Науковим підсумком урочистостей став круглий стіл на тему "Україна  та Польща: історичне та культурне добросусідство". Відкрила Захід Радник Посла Річ Посполитої в Україні до справ науки та освіти пані Емілія Ясюк, котра наголосила на важливості польсько-українських стосунків, в тому числі і в сфері освіти та науки. Цікаві доповіді результати багаторічних напрацювань, обговорення представлених тем, пов’язаних з Польщею та Україною ще раз підкреслили спільність нашої багатовікової історії та потребу у широкому дослідженні мовних та історичних аспектів, котрі впродовж багатьох віків єднали наші сусідні держави.

19 травня усі охочі завітали на презентацію-ярмарку "Польська кухня" та ознайомилися і скоштували страв польської кухні, які приготували студенти, котрі вивчали польську мову.

Також усі бажаючі долучилися до Workshop "Українська вишита сорочка: регіональний вимір", на котрому присутніх ознайомили з особливостями української та польської вишивки, а майстриня Наталія Мамчур та випускниця Колегіуму МІГуС Олена Чопенко репрезентували результат спільної вишитої роботи з орнаментами Польщі та України.

Під час підведення підсумків Тижня Польщі відбулося нагородження кращих творчих робіт конкурсу "Kocham Polskę". Студентки отримали цінні подарунки з символікою конкурсу.

Таким чином, святкування Тижня Польщі в УДПУ, який, як і щорічно, проходив у рамках Днів Європи в Україні не тільки дозволили краще пізнати дружню сусідню країну, але й безпосередньо долучитися до заходів, які ще на один крок зблизили наші народи.

САЙТ УДПУ ПЕРЕМІГ У МІСЬКОМУ ІНТЕРНЕТ-КОНКУРСІ «БРЕНД РОКУ»

вт, 05/23/2017 - 12:17

Сайт УДПУ імені Павла Тичини переміг у міському інтернет-конкурсі «Бренд року-2017».

Конкурс був організований депутатом Уманської міської ради Ярославом Кулінєєвим, який створив сервіс, де люди могли оцінити інфраструктуру міста (підприємства, магазини, готелі, ресторани, провайдерів, спорт, стоматологію, служби таксі, поліграфію, нічні клуби, караоке тощо). Голосування тривало до 30 квітня. Всі охочі могли голосувати щоденно за допомогою авторизації з однієї із соціальних мереж.

УДПУ імені Павла Тичини у номінації «Сайти» набрав найбільшу кількість голосів (6320) інтернет-опитування і отримав диплом конкурсу.

Дякуємо всіх, хто віддав свій голос за сайт університету!

ЗБІРНА КОМАНДА УНІВЕРСИТЕТУ З ШАХІВ СТАЛА КРАЩОЮ В ОБЛАСНІЙ УНІВЕРСІАДІ

пн, 05/22/2017 - 11:19

19 травня в Черкаському університеті пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля пройшли  змагання з шахів за програмою XV Універсіади Черкаської області серед вищих навчальних закладів.В змаганнях брали участь всі ВНЗ Черкащини. Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини в цьому році представляли студенти з двох факультетів: студент факультету фізичного виховання Шазат Каюмов та студентка факультету початкової освіти Марія Гоцин (тренер - Віктор Побережець).

У підсумку наша збірна команда набрали однакову кількість очок із Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького, але в особистій першості студенти УДПУ були кращими. Марія виборола І місце серед дівчат, а Шазат серед хлопців був четвертим.

У підсумку місця на XV Універсіаді Черкаської області серед вищих навчальних закладів розподілились наступним чином: І місце - Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; ІІ місце - Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького; ІІІ місце - Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

Вітаємо наших спортсменів з гарним результатом!!!

ЕКСПЕДИЦІЙНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОЛОГІВ УДПУ В РАМКАХ ДНЯ ПІВДЕННОГО БУГУ

пн, 05/22/2017 - 11:18

Науково-дослідна лабораторія «Екологія і освіта» УДПУ організувала й провела експедицію з вивчення проблем малих річок, біотичного і ландшафтного різноманіття центральної частини Побужжя. Захід відбувався в рамках загальнонаукової теми «Дослідження біологічного, ландшафтного різноманіття та вивчення і покращення екологічного стану водних ресурсів Центрального Побужжя», що виконується на кафедрі хімії, екології та методики їх навчання під патронатом професора Світлани Совгіри.

До експедиції долучились декан природничо-географічного факультету Валерій Миколайко, співробітники екологічної лабораторії, викладачі, аспіранти, студенти.

У процесі проведеного дослідження вивчено екологічний стан водних ресурсів Центрального Побужжя, дію на них антропогенних чинників, трансформацію біорізноманіття басейну річки Південний Буг під впливом господарської діяльності людини, зміну трав’яної рослинності із лісостепової на степову.

Другий етап експедиції передбачав захист двох кваліфікаційних робіт (керівник - доцент Ганна Гончаренко) на базі дослідження Ладижинського водосховища та гідрологічного заказника «Каскад джерел», виконання яких здійснено в рамках кафедральної теми. Прикметною була присутність та виступ на захисті членів державної екзаменаційної комісії.

Під час третього етапу експедиції проведено природоохоронну акцію з упорядкування трьох природних джерел протяжністю 30 метрів.

Довідково:

Щорічно у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу, який у поточному році припав на 20 травня. Це свято започатковано у 2009 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами, який уже діє у країнах Європейського Союзу.

Південний Буг - це єдина велика річка України, водозбір якої повністю розміщений в межах нашої держави і протікає територією семи областей: Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської.

Бере свій початок Південний Буг на Хмельниччині біля мальовничого села Холодець Волочиського району. Довжина – 806 км, площа водозбору - 63,7 тис. квадратних кілометрів. Для цієї річки особливо актуальним є лозунг ООН – «Ми всі живемо нижче за течією».

ВІТАННЯ ІЗ ДНЕМ НАУКИ

сб, 05/20/2017 - 00:00

Шановні науковці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини!

Від усієї душі вітаю вас із професійним святом – Днем науки!

У наш час бурхливого інноваційного розвитку та високих технологій праця науковця набуває особливої значимості та ваги. Від результативності наукового пошуку залежить імідж нашої країни у світі. Здобутки вчених-дослідників у різних галузях наукового пізнання визначають рівень конкурентоспроможності національної економіки, освіти, науки, технологій тощо.

Без перебільшення стверджую, що ви, шановні науковці, - еліта нашої країни, потужний інтелектуальний ресурс, що формує майбутнє. Цінуємо Вашу натхненну щоденну творчу працю, жертовність та відданість Науці.

Наш університет має всі необхідні умови для розвитку наукових шкіл, науково-дослідних центрів та лабораторій, студентської дослідницької діяльності. Вшановуючи наукові традиції та досягнення вчених Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини різних років, покладаю великі сподівання на молоде покоління наших науковців. Вірю, що ваші сьогоднішні перемоги у науковій сфері знайдуть продовження у фундаментальних та прикладних дослідженнях в майбутньому.

З нагоди професійного свята прийміть щирі слова подяки, шановні колеги, за ваші ґрунтовні знання і безцінний досвід, невпинний пошук та прагнення розвивати і примножувати наукові здобутки нашого університету. Нехай стрімкі висоти науки і надалі підкоряються вам!

Засвідчуючи свою повагу кожному з вас, щиро бажаю, щоб ваша нелегка праця завжди увінчувалася вагомими результатами та приносила задоволення. Хай щедра українська земля дарує вам наснагу, а підтримка рідних і колег вселяє впевненість у важливості та необхідності обраної діяльності.

Щастя, здоров’я, миру, злагоди та благополуччя Вам і вашим рідним, професійного росту та нових відкриттів!

З повагою ректор УДПУ імені Павла Тичини,
професор Олександр Безлюдний

В УДПУ ОБГОВОРИЛИ ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

пт, 05/19/2017 - 11:42

За ініціативи кафедри економіки та соціально-поведінкових наук на базі НН Інституту економіки та бізнес-освіти УДПУ відбувся науково-методичний семінар «Економіка України: проблеми та перспективи розвитку».

Під час семінару відбулося обговорення основних проблем та перспектив економічного розвитку України. Зокрема у центрі уваги були такі питання, як особливості розвитку державно-приватного партнерства в Україні; проблеми та перспективи входження України до ЄС; розвиток інвестиційно-інноваційної діяльності в Україні: теорія та практика; тіньовий сектор економіки в економічній системі суспільства.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся завідувач кафедри економіки та соціально-поведінкових наук, доцент Олександр Кірдан, який наголосив на важливості обговорюваної проблеми, розкрив мету і завдання заходу, власне бачення основних аспектів розвитку економіки України.

Директор торговельної мережі «Комфорт» Олександр Штангей у своїй доповіді висвітлив основні напрями розвитку торговельних відносин у сучасних умовах господарювання. У виступах доцентів Павла Петренка та Віталія Стойки акцентовано увагу на проблемах та перспективах державно-приватного партнерства в Україні у стратегічних галузях, необхідності трансформації структури енергетичного ринку в Україні та підвищення ефективності його функціонування.

Науково-методичний семінар викликав жваве обговорення провідними фахівцями кафедри ключових аспектів дослідження та отримав позитивні відгуки всіх присутніх.

ПРОДЕМОНСТРУВАЛИ КРАСУ НАЦІОНАЛЬНОГО ОДЯГУ

пт, 05/19/2017 - 11:04

Студенти та викладачі факультету фізики, математики, інформатики відзначили День вишиванки. Дружня родина факультету на знак єднання і поваги до своєї Батьківщини продемонструвала красу національного одягу. Адже, дійсно, вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

З нагоди свята перед навчальним корпусом студентами факультету проведено драйвовий флеш-моб «Одягни вишиванку». Його учасники закликали всіх громадян країни одягати вишиванки та виходити в них на вулицю, на роботу чи просто у справах.

Вишиванка для українця — не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята. Вишиванка — це національна святиня, що символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється українець у багатомірному, багато вбраному глобалізованому світі.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «КВІТУЧА КРАЇНА» В УДПУ

чт, 05/18/2017 - 14:16

13-14 травня на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся VІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс інструментального, вокального, хореографічного, театрального мистецтв та театрів мод «Квітуча країна». Організаторами масштабного мистецького заходу спільно із нашим університетом виступили творчий проект «Тріумф-Fest», відділ культури Уманської міської ради, Національна Всеукраїнська музична спілка, Всеукраїнська спілка сучасної та естрадної хореографії, дендрологічний парк «Софіївка» та школа танцю «Experience» м. Дніпро.

Дводенна програма фестивалю була надзвичайно насиченою. Більше тисячі учасників із невеличких селищ та великих міст демонстрували свої таланти на сцені УДПУ імені Павла Тичини. Географія VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсуохопила Черкаську, Кіровоградську, Одеську, Вінницьку, Київську, Миколаївську, Сумську, Дніпропетровську, Запорізьку області.

Науково-педагогічні працівники нашого університету ввійшли до складу журі у номінації «Хореографія»: викладач кафедри хореографії та художньої культури Ольга Бикова (голова журі) та викладач цієї ж кафедри Сергій Куценко (член журі).

Студенти УДПУ у різних номінаціях також виборювали право бути переможцями VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу інструментального, вокального, хореографічного, театрального мистецтв та театрів мод «Квітуча країна».

У запеклій конкурсній боротьбі студенти факультету мистецтв у номінації «Естрадний вокал» вибороли дипломи лауреатів: Анна Поліщук - ІІІ ступеня, Марія Павлишина та Олена Свинар – ІІ ступеня. Друге місце на конкурсі у цій же номінації посів і студент факультету фізики, математики та інформатики Ігор Зелінський, а в дуеті із Марією ПавлишиноюІІІ місце.

Дипломами ІІ ступеня відзначені виступи студента факультету мистецтв Віталія Михайленка (у номінації «Авторська пісня») та студента факультету іноземних мов Вепи Джумаєва (у номінації «Естрадний вокал»).

Підготовку конкурсантів-вокалістів здійснювали викладачі кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін, Заслужені працівники культури України Валентин Купчик та Петро Волошин.

Студентський народний театр драми і комедії факультету початкової освіти (художній керівник – Наталія Алексеєва) на конкурс представив уривок з вистави «Сватання на Гончарівці». Виступ Олени Дігтярук та Івана Солтусенка, що виконали ролі Ульяни і Стецька, відзначено дипломом ІІІ ступеня.

Високим рівнем виконавської майстерності вирізнявся виступ студента факультету мистецтв Олександра Вівича, який нагороджений дипломом І ступеня у номінації «Народні інструменти» (клас старшого викладача кафедри інструментального виконавства, кандидата педагогічних наук Тетяни Радзівіл).

Володарями почесних нагород – дипломів І ступеня – стали й хореографічні колективи УДПУ імені Павла Тичини: народний аматорський ансамбль сучасного танцю «Візаві» (художній керівник – завідувач кафедри хореографії та художньої культури, доцент Людмила Андрощук) та народний аматорський ансамбль народного танцю «Яворина» (художній керівник – старший викладач кафедри хореографії та художньої культури Сергій Куценко). Танцювальні композиції у їхньому виконанні вирізнялися виконавською майстерністю, довершеністю форми та ідейного задуму

Талантом та високим професіоналізмом підкорила журі Тетяна Борило (факультет мистецтв), яка стала володарем Гран-прі у номінації «Естрадний вокал» (клас викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін, Заслуженого працівника культури України Валентина Купчика).

Вітаємо конкурсантів та їхніх керівників із перемогами на всеукраїнському фестивалі й бажаємо подальших творчих успіхів!

«ЯРМАРКА ВАКАНСІЙ» ВІДБУЛАСЯ В УДПУ

чт, 05/18/2017 - 14:12

На базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за ініціативи Уманського міського центру зайнятості та за підтримки Черкаського регіонального центру зайнятості, Державної служби зайнятості, Міністерства соціальної політики України відбулася «Ярмарка вакансій».

На «Ярмарку вакансій» завітали представники відділів освіти Уманської та Христинівської районних державних адміністрацій Черкаської області, Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради, Ладижинського НВК №1 та ряду дошкільних навчальних закладів м. Умань.

Студенти-випускники мали змогу ознайомитися з вакансіями ринку праці регіону у сфері надання освітніх послуг.

Учасники заходу поінформували студентів про вакантні посади, зміст та умови професійної діяльності з фізико-математичних, технічних, філологічних, мистецько-педагогічних та дошкільних спеціальностей, а також про вимоги до працевлаштування, потреби навчальних закладів, підприємств та організацій у кваліфікованих спеціалістах. Було також окреслено перспективи розвитку ринку професій, можливості професійного росту і самовдосконалення у процесі професійної діяльності, можливості відкриття власної справи.

Провідний фахівець з профорієнтації Уманського міського центру зайнятості Тетяна Задорожко провела випускникам індивідуально-психологічну діагностику та надала рекомендації щодо вибору сфери подальшого працевлаштування.

Приємно відзначити, що зустріч дала змогу студентам більше дізнатись про ринок праці не тільки на Черкащині, а і в сусідніх областях.

НАША СТУДЕНТКА ІВАННА НЕНИЧ ПЕРЕМОГЛА У МЕТАННІ МОЛОТА НА ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗМАГАННЯХ

чт, 05/18/2017 - 14:11

Студентка ІІ курсу факультету фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Іванна Ненич посіла І місце на Всеукраїнських змаганнях з метань на призи бронзового призера Олімпійських ігор-1996 з метання молота Олександра Крикуна серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків.

Змагання проводились на стадіоні «Сокіл» в місті Умань та були календарним видом програми змагань на 2017 рік. Участь в змаганнях взяло майже 100 спортсменів з різних куточків України. Цікаво, що засновником змагань є випускник нашого університету Олександр Крикун, який  надав переможцям турніру кубки, а також започаткував грошові винагороди у розмірі 2000 гривень кожному, хто виконає норматив на чемпіонат світу в Лондон. Щоправда, призовий фонд так і залишився не розіграним.

Програма двох днів змагань включала: метання молота, диска та штовхання ядра. Наша Іванна Ненич перемогла у метанні молота серед дівчат з результатом 47.75.

Вітаємо Іванну з гідним виступом на Всеукраїнських змаганнях та бажаємо у майбутньому покращувати свої спортивні результати!

ІСТОРИКИ УДПУ ВІДЗНАЧИЛИ 200-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИКОЛИ КОСТОМАРОВА

чт, 05/18/2017 - 12:38

Кафедра історії України та науково-дослідна лабораторія «Історичне краєзнавство Уманщини» провели Всеукраїнську студентську наукову конференцію «Апостол кращої долі України»: до 200-річчя з дня народження М.І. Костомарова». Історичний факультет не міг обійти увагою цю дату, адже ім’я Миколи Костомарова добре відоме, а одну із попередніх ювілейних дат від дня його народження за рішенням ЮНЕСКО широко відзначено у всьому світі.

Під час роботи конференції, у якій активну участь взяли викладачі, аспіранти, магістранти та студенти, висвітлено багатоманітні напрями громадсько-політичної та культурної діяльності українського історика, письменника, публіциста, критика, етнографа і фольклориста, одного з перших українських літературних критиків.

Простежено життєвий шлях та наукову та творчу спадщину М.І. Костомарова, а також озвучено досліджені ним актуальні питання історії України, історіографію та джерелознавство історії України. Особливу цікавість викликали факти діяльності Миколи Костомарова по заснуванню разом з Миколою Гулаком і Василем Білозерським Кирило-Мефодіївського братства, де він брав активну участь у складанні програмних документів — «Книг буття українського народу», «Статуту Слов'янського товариства св. Кирила і Мефодія», відозв «До братів-українців», «До братів-росіян», «До братів-поляків»; зіставив записку про об'єднання слов'янських народів.

На пленарному засіданні конференції присутні мали можливість почути такі доповіді: «Дитячі та юнацькі роки Миколи Костомарова» (студентка ІІ курсу Ліана Ціліцінська), «Микола Костомаров та його робота в архівах» (студентка ІІ курсу Ірина Гончарук), «Від учениці до дружини – Аліна Костомарова» (студентка ІV курсу Олена Кухновець), «Микола Костомаров та його «відчуття історії» (студентка ІІ курсу Даяна Кіріченко), «Ув’язнення та заслання Миколи Костомарова» (студентка ІІ курсу Аліна Балабай).

Модератор конференції, в.о. завідувача кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Тетяна Кузнець наголосила на важливості продовження традиції проведення наукових конференцій по відзначенню пам’ятних дат історії України, що дозволяють об’єднати зусилля вчених, краєзнавців, популяризаторів науки, представників громадськості по вивченню історії України.

Завтра – День вишиванки. Долучайтеся до свята

ср, 05/17/2017 - 16:30

В третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки – не офіційне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню українського народу. Вишиванка є оберегом, справжнім символом краси та щасливої долі.

Запрошуємо студентів, викладачів та співробітників долучитися до відзначення Дня вишиванки і прийти на навчання та на роботу у вишитих українських сорочках.

СВЯТО ГЕОГРАФІЇ В УДПУ

ср, 05/17/2017 - 13:56

На природничо-географічному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася яскрава подія – Перший регіональний фестиваль географії «Уманський меридіан», організатором якого виступила кафедра географії та методики її навчання. Участь у заході, мета якого полягала у популяризації географічної науки серед учнівсько-студентської молоді, взяли учні загальноосвітніх шкіл регіону.

Програма фестивалю складалася з двох етапів. Свою ерудицію в галузі географічних знань, кмітливість, креативність, вміння працювати в команді, лідерські якості учні мали змогу продемонструвати під час інтелектуально-розважальної гри «Супер-гео».

За звання супер-географів боролося 7 колективів, серед яких команда «Green Group» Цибулівської ЗОШ I-III ступенів (представляла Монастирищенський район), команда «Граніт» Буцької ЗОШI-IIIступенів – Маньківський район. Від Уманського району виступили команди: «Eco Kids» Родниківської ЗОШ I-III ступенів імені Т.Г. Шевченка, «Першопрохідці» – Полянецької ЗОШ I-III ступенів, «Тінейджери» – Ладижинської ЗОШ I-IIIступенів, «Мореплавці» – Паланської ЗОШ I-III ступенів, «Компас» – Кочубіївської ЗОШ I-III ступенів.

Змагання неупереджено оцінювало компетентне журі, до складу якого входили викладачі кафедри географії та методики її навчання: професор Сергій Половка, доценти Олексій Ситник та Ірина Козинська, а також студенти Світлана Бацура та Олександр Майданюк.

Всього було запропоновано вісім конкурсних завдань, з-поміж яких особливо запам’яталося домашнє завдання, в якому команди ознайомили присутніх з природними дивами рідного краю. Всі команди виявили належну підготовку і продемонстрували свою любов до географії. Перемогу у чесній боротьбі здобула команда «Першопрохідці» (Полянецька ЗОШ I-III ступенів), яку готували вчителі Наталія Миронюк та Тетяна Осіпенко.

Яскраві художні номери колективів факультету мистецтв та студентів природничо-географічного факультету дозволили відобразити географію культури народів різних країн.

Після смачного обіду у студентській їдальні університету, учасники регіонального фестивалю мали можливість поринути у дивовижний світ географічної науки у науковій бібліотеці УДПУ, працівники якої організували надзвичайно цікаву виставку географічних видань сучасності та минулих століть. Далі на учнів чекали захоплюючі екскурсії до університетського планетарію та підземель Василіанського монастиря.

Адміністрація природничо-географічного факультету (декан – доцент Валерій Миколайко) висловила подяку за організацію та проведення Першого регіонального фестивалю географії «Уманський меридіан» декану факультету мистецтв, доценту Інні Терешко та колективам «Serbian Star», «Яворина» і «Візаві», доцентам Олексію Ситнику, Марині Кугай та Андрію Максютову, старшому викладачу Лесі Запорожець, студентам природничо-географічного факультету Марині Шикор, Ірині Трембі, Марії Ужелі, Світлані Бацурі, Тетяні Уманській, Юрію Скороходу, Сергію Салюку, Дмитру Шестопалу, Акджемал Керімовій, Анні Рак, Олені Пастушенко, Ользі Пінчук; студенту факультету іноземної філології Вепі Джумаєву.

Сподіваємось, що географічний фестиваль в УДПУ стане традиційним, а його рамки та коло учасників щоразу розширюватимуться.

ЗДОРОВЕ СУСПІЛЬСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ ЗІ ЩАСЛИВОЇ ТА ЗДОРОВОЇ СІМ’Ї

ср, 05/17/2017 - 13:27

До Міжнародного дня сім’ї та до Дня матері на факультеті соціальної та психологічної освіти відбувся виховний захід «Моя мама. Моя сім’я». Гостями заходу були вихованці дитячого будинку сімейного типу та батько-вихователь із села Громи Уманського району Микола Рудник.

Модератор заходу – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, керівник Науково-практичного центру родинного виховання Світлана Заєць та його організатори – викладач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, співробітник Гендерного центру Алла Войтовська, студентка 4 курсу Катерина Алтиннік намагалися, щоб у залі не було байдужих. І це їм вдалося. Істинно, що сім’я і мати – це найбільші цінності в нашому житті. Людина сильна тоді, коли вона не одинока, коли її є кому підтримати, коли у неї є сім’я. Бо сім’я – це наша опора, це той причал, до якого пристаєш, ховаючись від бід та незгод, де знаходиш спокій та затишок. У сім’ї людина робить свої найперші кроки, звідси виходить у широкий світ. У родині вона вчиться любові і добра, а також шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого народу.

Студенти та викладачі факультету соціальної та психологічної освіти під час виховного заходу «Моя мама. Моя сім’я» обґрунтували, що гармонійне та здорове суспільство починається зі щасливої та здорової сім’ї.

ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ТВОРЧИХ РОБІТ ВИКЛАДАЧІВ І СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

ср, 05/17/2017 - 09:34

Шановні викладачі, студенти, співробітники! 17 травня о 15.00 у виставковій залі Державного історико-архітектурного заповідника "Стара Умань" відбудеться відкриття виставки творчих робіт викладачів і студентів кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та отримати естетичну насолоду.

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

вт, 05/16/2017 - 15:48

17 травня на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за підтримки Уманського міського центру зайнятості, Черкаського обласного центру зайнятості, Державної служби зайнятості та Міністерства соціальної політики України відбудеться «Ярмарка вакансій», на яку запрошені фахівці Уманського міського центру зайнятості, відділи освіти та зацікавлені роботодавці.

До участі запрошуються студенти-випускники для ознайомлення з можливостями державної служби зайнятості у пошуку роботи та наявними вакансіями.

Захід відбудеться 17 травня за адресою: вул.. Садова, 28 (новий корпус університету) в ауд.413 з 11.00 до 14.00.

 

АКЦІЯ «Я ЛЮБЛЮ СВОЮ МАМУ!»

вт, 05/16/2017 - 15:47

У читальному залі №1 з нагоди святкування Всесвітнього дня матері відбулася акція «Я люблю свою маму!». (Допомогу в організації свята надав факультет соціальної та психологічної освіти).

Весь захід був пронизаний надзвичайно теплою атмосферою, найсвітлішими емоціями та прекрасними словами любові до найрідніших, найдорожчих людей. Вони пролунали у авторських віршах Вікторії Курденко, провідного бібліотекаря, Валентина Абраменко, учня ЗОШ I-III ступенів №7-колегіуму м. Умань, Віталії Прокопчук, працівника читального залу №1 та Ірини Добровольської, студентки факультету соціальної та психологічної освіти.

Студент факультету соціальної та психологічної освіти Роман Дацько заворожив усіх своїм прекрасним співом, подарувавши всім жінкам чудові музичні композиції. Ведучі заходу Віолетта Загоруйко та Олена Поліщук, студенти факультету соціальної та психологічної освіти промовляли такі щирі й добрі слова про матір, що кожен пригадував свою найріднішу людину, полинув спогадами у дитинство.

Дуже цікавою та по-справжньому душевною частиною заходу стало написання листів своїм матусям, де кожен міг вилити на папері свої найщиріші почуття, запакувати їх в конверт та відправити на домашню адресу.

Шанування матері ─ один з найсвятіших обов’язків кожної людини, адже вона нас зростила, виховала, навчила добру, завжди леліє та любить. Слово «мама» з нами завжди – воно росте разом з дитям тихо, як тихо ростуть дерева, сходить сонце, розцвітає квітка, як тихо світить веселка і гладить по голівці рідна рука. Зі звуку-сльозинки народжується на світ святе слово «мама», яке вимовляє дитина. Але цю мить не вловити, як і не вловити того дня, коли вперше над колискою нахилилась мати. Це мить і це вічність, бо мама живе з нами вічно.

По завершенню заходу усім жінкам та дівчатам в залі були вручені квіти, як прояв вдячності за тепло, ласку та ніжність. Чим більша наша любов до матері, тим світліше і радісніше наше життя!

ПЛАН ЗАХОДІВ ДНІВ ПОЛЬЩІ В УМАНСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ

вт, 05/16/2017 - 13:52

Впродовж 15-19 травня 2017 р. в УДПУ імені Павла Тичини проходять Дні Польщі.

Пропонуємо долучитися до запланованих заходів.

16 – 19 травня

Виставка конкурсних творчих робіт (корпус №3, вестибюль)

16 травня

12.50 - Відкрита лекція доктора Пьотра Пизеля на тему: «Україна в творчому доробку Адама Міцкевича» (корпус №3, ауд. 113)

Інфотайм «Найцікавіші факти з історії Польщі» (бібліотека, читальний зал №1)

17 травня

9.35 - Відкрита лекція доктора Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові Криштофа Чайковського (корпус №3, 407 ауд.)

11.15 - Інтелектуальний турнір: "Польща: Per aspera ad astra" (корпус №3, 401 ауд.)

14.20 - Відкрита лекція професора Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові, доктора габілітованого Тадеуша Срогоша (корпус №3, 401 ауд.)

18 травня

10.00 – Урочистості з нагоди Днів Польщі в УДПУ (корпус №3, актова зала)

13.30 - Круглий стіл на тему: Україна і Польща: Історичне а культурне добросусідство» (корпус №1, конференц-зала)

19 травня

9.20 - Презентація-ярмарка «Польська кухня» (корпус №3, вестибюль)

10.00 - Workshop на тему: «Українська вишита сорочка: регіональний вимір». Майстер-клас до Всесвітнього дня вишиванки та Днів Польщі в УДПУ (корпус №3, 314 ауд.)

Сторінки