Ви є тут

Головна » Збирач потоків » Джерела

Новини УДПУ

Новини УДПУ
Офіційний сайт Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
Адреса URL: http://udpu.org.ua
Оновлено: 5 годин 56 хв тому

ПРО УДПУ ПОЧУЛИ І ПОБАЧИЛИ У КИТАЇ

пн, 08/28/2017 - 11:53

Дійсний член Академії будівництва України, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри техніко-технологічних дисциплін, охорони праці та безпеки життєдіяльності факультету професійної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Талят Азізов презентував відео розповідь про наш навчальний заклад на конференції у місті Вейхай (КНР) на Міжнародній конференції передового досвіду у сфері інновацій та підприємництва.

Конференція із залучення талантів та інновацій у Вейхаї проходить з 27 по 29 серпня в рамках реалізації програми потужного міста талантів і міжнародної стратегії таланту, аби активізувати обміни технологіями і талантами з країнами, що розташовані вздовж осі проекту «Один пояс – одна дорога», а також розширити канали залучення висококласних талантів з країн Східної Європи, залучити ще більше іноземних спеціалістів високого рівня для інновацій і підприємництва. (Перед цим, у липні нинішнього року, департамент соціальної політики і людських ресурсів міста Вейхай організовував делегацію для поїздки в Україну. Китайські спеціалісти успішно провели в Україні презентацію середовища міста Вейхай, його інновації та підприємницьку діяльність та запросили провідних учених України відвідати це місто й безпосередньо на місці вивчити можливості двосторонньої співпраці).

На сьогодні у місті Вейхай діють конкретні проекти, які виконуються вченими України у співпраці з різними науковими й виробничими організаціями провінції Шаньдун. Для подальшого закріплення результатів співробітництва і обмінів делегація з України у місті Вейхай з 2016 року здійснюється проект стикування діяльності. На теперішній конференції у складі української делегації 15 експертів – співробітники українських науково-дослідних інститутів і університетів, академіки. Талят Азізов, окрім представлення нашого університету, уже виступив також на конференції із науковою доповіддю.

Довідково

Вейхай – мальовниче туристичне місто, яке з трьох сторін омивається водами Тихого океану. Площа міста складає 5780 км2, кількість офіційно зареєстрованого населення – близько 2,8 млн осіб. І хоча в масштабах провінції Шаньдун м. Вейхай є не надто великим, проте з точки зору свого нинішнього стану і перспектив подальшого розвитку воно посідає провідні позиції. 2016 року в межах цього міста ВВП сягнув 50 млрд. доларів США, а ВВП на душу населення – 17 тисяч доларів США. Найкраще представлені галузі – машинобудування, медицина, нові матеріали, оброблення морепродуктів, робототехніка, інформаційні та Інтернет-технології.

У Вейхаї працює найбільше в Китаї підприємство з виготовлення вуглецевого волокна. Місто є першим у державі за довжиною берегової лінії (980 км) і пропонує надзвичайно багатий асортимент морепродуктів, адже в його водах працюють понад 13 тисяч великих риболовецьких суден, серед яких – 350 суден глибокого вилову.

Крім цього, Вейхай – один із найвідоміших китайських туристичних центрів. Не тільки завдяки своїм мальовничим пейзажам (гори та океан), а й завдяки безпечності довкілля. За кліматом і температурними показниками Вейхай дуже подібний до Києва: літо – не надто спекотне, зими – не дуже суворі.

У масштабах провінції Шаньдун місто має найчистіше повітря. Річ у тім, що 46% площі Вейхаю займають ліси (цілі соснові масиви в межах міста) і парки. 60% берегової лінії існує у первісному, ще не порушеному людиною вигляді та перебуває під охороною держави – як природний заповідник. Ще 2004 року ООН визнала Вейхай одним із міст з умовами, найсприятливішими для проживання людини. У 2016 році китайський уряд нагородив Вейхай відповідною премією – з таким само формулюванням.

Велику увагу в місті приділяють не тільки збереженню довкілля, а й питанням санітарної гігієни (зокрема, в напрямі перероблення відходів, оброблення води). Вейхай є також лауреатом окремої премії – як «місто високої культури». А нині його промислово-економічний потенціал залучення висококваліфікованих фахівців із-за кордону. В планах міської влади – спорудження своєрідного Академічного містечка (або ж містечка інновацій і підприємництва) для науково-дослідної діяльності, в якому замешкають китайські та запрошені спеціалісти. Містечко простягатиметься вздовж узбережжя – між океаном і сосновим лісом – на відстань 10 км. Влада міста запевняє, що зробить усе можливе, аби фахівці, які там оселяться, були забезпечені максимально комфортними умовами для реалізації власного інтелектуального потенціалу. Житло, користування офісними та робочими приміщеннями надаватимуться безкоштовно. Передбачаються й інші форми співпраці з зарубіжними науковцями, зокрема дистанційна.

«ПОЯС ЄДНАННЯ» - ІНІЦІАТИВА ВИПУСКНИЦІ УДПУ

пн, 08/28/2017 - 00:00

Випускниця факультету соціальної та психологічної освіти УДПУ Владислава Швець стала автором ідеї з виготовлення уманчанами «Поясу єднання» під час святкування Дня незалежності України. Владиславу знають як місцеву майстриню, яка цьогоріч загорілася  бажанням встановити рекорд України, виткавши в Умані найдовший пояс. Вона зібрала команду з десяти людей, які щодня вчилися ткати пояс.

До команди майстрів ввійшла студентка 3 курсу факультету соціальної та психологічної освіти Тетяна Полюга та викладач кафедри психології Надія Харченко.

Такий рекорд встановлювали в Україні вперше, як зазначила експерт національного реєстру рекордів Лана Ветрова, дося на старовинному верстаті рекордний пояс не ткав ніхто.

НАШІ СТУДЕНТИ-ВЕСЛУВАЛЬНИКИ ЗДОБУЛИ ЗОЛОТО ТА БРОНЗУ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ

сб, 08/26/2017 - 00:00

Студенти нашого університету досягли чергових перемог з веслування на байдарках і каное на командному чемпіонаті України, який відбувся в місті Полтава за участю 29 команд, що представляли 23 регіони України.

До складу збірної команди Черкаської області увійшли Олександр Гарань, Юлія Юрійчук, Владислав Мегесь, Ярослав Фріюк, Владислав Карнаух, Наталія Мельник, Микола Чаплоуцький – студенти факультету фізичного виховання, Богдан Жовтюк – студент НН інституту економіки та бізнес-освіти.

В особистому заліку Владислав Мегесь та Олександр Гарань здобули золоту медаль чемпіонату України у заїзді байдарок-двійок на дистанції 500 м, а Юлія Юрійчук здобула бронзову медаль у заїзді байдарок-одиночок на дистанції 500 м.

Завдяки злагодженому виступу всієї команди у командному заліку Черкаська область посіла 9 місце серед 29 команд.

Вітаємо спортсменів та тренерів з гарним результатом і бажаємо міцного здоров’я, добра і щастя, великої наполегливості і наснаги.

Зичимо спортсменам високих здобутків та перемог у змаганнях на славу нашого університету, удачі та підкорення нових спортивних висот в ім’я процвітання України!

ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ! ШАНОВНІ СТУДЕНТИ, ВИКЛАДАЧІ ТА СПІВРОБІТНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ!

пт, 08/25/2017 - 00:00

Від усього серця вітаю вас із Днем незалежності – світлим святом Української Державності. Сьогоднішній день — це не просто річниця народження держави Україна, але й свято пам’яті про цілі покоління наших предків, які творили націю і боролися за державність. Це день, коли варто думати про майбутнє, про наступні покоління, про нашу відповідальність перед історією.

Нехай ваші серця наповнюються гордістю за рідну державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього. Хай не міліє джерело нашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергія, снага і впевненість у власних силах, а у нашому спільному домі панують мир і злагода.

Від усієї душі зичу вам та вашим рідним міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, успішного навчання, подальших перемог в усіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України, добробуту її народу.

З повагою
ректор Уманського державного
педагогічного університету
імені Павла Тичини
Олександр БЕЗЛЮДНИЙ

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ЗАПАМ’ЯТАЄТЬСЯ ПАРАДОМ ВИШИВАНОК

пт, 08/25/2017 - 00:00

Викладачі та студенти УДПУ разом із сотнями уманчан взяли участь у загальноміських заходах до Дня незалежності України. Найкрасивіше видовище свята - парад вишиванок. Урочистою ходою учасники параду пройшли від центральної площі Умані до пам’ятника Тарасу Шевченку, де відбувся мітинг єдності.

Святкування Дня незалежності продовжилося на площі Соборност та у центральному сквері міста. У рамках святкування пройшли музично-мистецький open-air фестиваль «Шіді Ріді Фест» та виставка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Під час музично-мистецького фестивалю, кожен бажаючий міг долучитися до виготовлення поясу «Єднання України» на старовинному ткацькому станку, а також, разом з уманськими волонтерами сплести найбільшу маскувальну сітку в місті Умань задля того, щоб відправити її тим, хто на Сході країни захищає нашу незалежність.

ВІТАЄМО З НАГОРОДОЮ!

ср, 08/23/2017 - 14:28

Напередодні 26-ої річниці незалежності України найвищої нагороди ветеранів Умані – знака «Почесний ветеран міста» удостоєний голова первинної організації ветеранів праці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, ветеран педагогічної праці, кандидат філософських наук, доцент Микола Запорожець.

За дорученням міського голови Олександра Цебрія нагороду нашому ветерану під час офіційної частини відкриття міського балу ветеранів вручили заступник міського голови Жанна Лозінська спільно з головою міської організації ветеранів Олександром Бесмертним.

Вітаємо Миколу Олексійовича із заслуженою нагородою і бажаємо міцного здоров’я, бадьорості та завзяття, злагоди, аби кожен прожитий день дарував безмежну радість, натхнення та задоволення від праці.

УДПУ ПІДНОСИТЬ ВВИСЬ ДЕРЖАВНИЙ СИНЬО-ЖОВТИЙ СТЯГ

ср, 08/23/2017 - 14:26

Сьогодні – День Державного Прапора України. Його святкують мільйони людей. Українці – наймиролюбніша нація. Українці люблять свій дім, свою родину, рідну землю і свою Батьківщину. На нашому прапорі кольори безхмарного неба, сонячносяйного колосся пшениці, що є ознакою  світлих помислів та  щедрих плодів невтомної праці.

Наш прапор – символ боротьби (так було споконвіку у кожної нації). У мирний час, у пору стабільного розвитку над цим мало задумуєшся. Проте наразі ми переконуємось, що в епоху перемін прапор єднає і надихає на здійснення поступків в ім’я держави. Синьо-жовтий стяг став символом незалежності й незламності України. Небувале піднесення патріотизму, незламну волю до єднання та розвитку українці демонструють зараз повсюди. І проявом цього перш за все є піднесення ролі й усвідомлення важливості державного прапора. Воїни української армії відстоюють мир і спокій, нашу незалежність й піднімають державні прапори над визволеними від сепаратистів населеними пунктами. Патріоти держави вкладають душу, розфарбовуючи у кольори державного прапора мости і будівлі. Любов до нашого стягу демонструють під час флеш-мобів. Кольори національної символіки у корзинах квітів, у вінках дівчат, у стрічках, у вбранні молоді. Прапор на установах і на авто, у малюнках дітей… 

Студенти УДПУ імені Павла Тичини теж гордо підносять синьо-жовтий стяг, здобувши чергову звитягу. Наші переможці, самодіяльні митці, волонтери прославляють свою альма-матер, рідний край і поєднують це із державним прапором. Де б не побували наші юнаки та дівчата, яку б перлину рідної України не відкрили вперше для себе, яку б вершину не здолали – скрізь поруч із ними національна  символіка, Державний Прапор України.

Прес-центр зробив відбірку фото із життя університетської спільноти, які позначені патріотичними синьо-жовтими кольорами.

ДЕЛЕГАЦІЯ УДПУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ В МІСЬКИХ УРОЧИСТОСТЯХ ПІДНЯТТЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

ср, 08/23/2017 - 14:19

Делегація УДПУ імені Павла Тичини взяла участь в урочистостях підняття державного прапора на головний флагшток міста, які відбулися на Центральній площі Умані з нагоди Дня Державного прапора України.

Право підняти державний прапор у нашому місті цьогоріч було надано учасникам АТО, які, ризикуючи життям, боронять країну від російської агресії, а також дітям загиблих героїв, які віддали свої життя, щоб над мирним блакитним небом України, над її золотими ланами майорів державний синьо-жовтий стяг.

Також на Європейській площі Умані учасники патріотичної акції розгорнули найбільший в місті прапор України.

Нагадаємо, що 26 років тому депутати першого скликання Верховної Ради внесли синьо-жовтий стяг до стін парламенту – як символ незалежності держави. На державному рівні відзначають свято прапора від 2004 року.

ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ!

ср, 08/23/2017 - 09:57

Щиро вітаю вас зі святами – Днем Державного Прапора України!

Нашому рідному краю, де зародилася хліборобська цивілізація, притаманні саме сині і жовті кольори. У серцях народу України серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності в символ свободи та праці.

Нехай свято Державного Прапора України духмяним серпневим запахом українського хліба принесе у ваш дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов!

Щиро зичу міцного здоров’я кожному із вас, добра, віри, благополуччя в родинах, бадьорості духу, успіхів у всіх починаннях і довгих років життя. Щастя і процвітання вільній незалежній соборній Україні! Слава вам, дорогі земляки! Слава Україні!

 

З повагою
ректор

Олександр БЕЗЛЮДНИЙ

ЗАГАЛЬНОМІСЬКІ ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ 26-РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

пн, 08/21/2017 - 15:26

Шановні викладачі, студенти та співробітники УДПУ! Запрошуємо на загальноміські заходи з нагоди Дня Державного Прапора та Дня незалежності України.

22 серпня

10.00 – «Бал ветеранів» з нагоди 26-ї річниці незалежності України (майданчик біля Будинку Милосердя, вул. Республіканська,1).

виступи клубів ветеранів в мікрорайонах м. Умань:

15.00 – вул. Тищика, 11;

17.00 – вул. Горького, 11а.

23 серпня

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

09.00 – урочисте підняття Державного Прапора України

09.20 – патріотичний флеш-моб «Ми - українці» площа Соборності

11.00 – святковий концерт силами відвідувачів літнього табору санаторного типу «Мрія» (Центр соціальної реабілітації «Пролісок», вул. Костельна,12).

Виступи клубів ветеранів в мікрорайонах:

15.00 – вул. Комарова, 11;

16.00 – вул. Мазепи,7;

17.00 – школа №12 (р-н Лиса гора)

24 серпня

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

10:00 – Хода у вишиванках по маршруту: площа Соборності – сквер імені Тараса Шевченка. (Збір представників УДПУ біля скульптурної композиції «Ейфелева вежа», що у центральному міському парку).

10:30 – мітинг єдності (сквер імені Тараса Шевченка)

ГОЛОВНА СЦЕНА (площа Соборності):

11:00-14:00 – Свято морозива «Рудь» (виступи дитячих колективів, аквагрим, конкурси, призи, дитячі майстер-класи та багато морозива);

15:45 – відкриття музично-мистецького фестивалю «Шіді Ріді»;

15:45 – мотопарад (маршрут: третій став — площа Соборності);

16:15 – виступи гуртів: «КаРаВаН» (м.Умань), «Lazutkin & Arteriя» (м. Київ), «Медовий полин»(м. Борщів, Тернопільська обл.), «Barahta» (м. Київ), «Чаламада» (м. Виноградів, Закарпатська обл.)

Ведучі:

- улюбленець уманської публіки Віталій Мельничук (м. Умань);

- зірка відомих українських телесеріалів, фронт-мен команди КВН «Днепр» Юрчик Ткач (м. Дніпро).

21:00 – фіксація Рекорду України!

21:20 – Олег Універсал & «Atmosphera» (м. Умань).

22:00 – закриття фестивалю

ЛІТЕРАТУРНА СЦЕНА (центральний сквер, біля фонтану)

12:30 – благодійний аукціон від ГО «Шлях добра». Лот: картина під назвою «Дитячі мрії», створена пальчиками дітей з особливими потребами і художницею Валентиною Мамчур.

13:00 – «Поетичні батли» (ведучий – Дмитро Лазуткін). Презентація  нової збірки Павла Коробчука – «Хвоя»;

15:30 - 16:30 – казки від Сашка Лірника

17:00 - 18:00 – казки від Сашка Лірника

22:00 – перегляд українського художнього фільму режисера Михайла Іллєнка «Той, хто пройшов крізь вогонь» (кінотеатр під відкритим небом).

Під час фестивалю, кожен бажаючий зможе долучитися до виготовлення поясу «Єднання України» на старовинному ткацькому станку та встановити рекорд України, а також, разом з уманськими волонтерами сплести найбільшу маскувальну сітку в місті Умань задля того, щоб відправити її тим, хто захищає нашу незалежність.

 

НАШИМ ПЕРШОКУРСНИКАМ ПОТАЛАНИЛО ВЧИТИСЯ ПО-НОВОМУ: УДПУ СТАВ УЧАСНИКОМ СУЧАСНОГО НАУКОВО-ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ ПРОГРАМИ ERASMUS+

пн, 08/21/2017 - 00:00

Ідучи у ногу із часом та вимогами і стандартами сучасної європейської освіти, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини щорічно подає нові грантові заявки на участь у програмах як академічного, так і науково-дослідного характеру. Для викладачів нашого університету це означає обмін досвідом із європейськими колегами, а для студентів – непересічна можливість покращити свої знання у полікультурному середовищі кращих європейських вищих закладів освіти.

Ось і цьогоріч наш  навчальний заклад долучився до розробки не лише обмінних програм, а й проектної пропозиції за напрямком Capacitybuilding (Eduation) в рамках програми Erasmus+, яка підтримується Європейською комісією, а в Україні – Міністерством освіти та науки. Такий значимий патронаж не випадковий, адже проекти подібного рівня є стратегічними для розвитку освіти в Україні та об’єднують кращі передові ідеї й розробки щонайменше 4 університетів-учасників. Нещодавно ми отримали дуже приємну звістку про те, що наш спільний проект отримав найвищу оцінку експертів та був віднесений до пріоритетної Групи 1.

У роботі над проектом «Модернізація вищої педагогічної освіти засобами інноваційних навчальних інструментів» працюють доценти Тетяна Махомета, Тетяна Годованюк та Ольга Сушкевич. Що ж ставить за мету ця клопітка робота? Підвищення освітнього рівня майбутніх фахівців з фізики, математики та інформатики завдяки розробці та впровадженню нових методичних підходів до підготовки таких спеціалістів нового покоління. Тож нашим першокурсникам неабияк поталанило вчитися по-новому.

 

УДПУ ПОПОВНИВСЯ РЕКОРДНОЮ КІЛЬКІСТЮ ПЕРШОКУРСНИКІВ

сб, 08/19/2017 - 16:16

Студентства УДПУ поповнилося рекордною кількістю першокурсників. За попередніми підрахунками вступної кампанії-2017, студентами вузу стали 4086 осіб. Таким чином, цьогорічна вступна кампанія стала яскравим підтвердженням популярності і затребуваності нашого навчального закладу та згуртованості всього колективу.

— Вступна цього року була дуже складною і викликала в нас обґрунтовану тривогу з низки причин, — розповіла координатор профорієнтаційної роботи  Світлана  Цимбал-Слатвінська. — По-перше, була  введена нова, фактично не працююча, система ЄДЕБО без жодних рекомендацій по роботі з нею. Це і постійні новації в Умовах вступу, і проблемний алгоритм розподілу державного замовлення, і цьогорічне суттєве зменшення кількості випускників шкіл, і припинення набору на рівень «спеціаліст» та ін. У цій ситуації думалося: хоча б втримати минулорічні показники.

— Та всі ці перешкоди не завадили нам досягти своєї мети, — ділиться радістю відповідальний секретар приймальної комісії  Віталій  Тацієнко.  — До університету за ступенями «Бакалавр» та  «Магістр» денної і заочної форм навчання було подано майже 9 тисяч заяв абітурієнтів (найбільше серед вузів Черкащини). І ось за попередніми даними нашими студентами стали понад 4 тисячі осіб (це без врахування вступу іноземних студентів та поновлення на навчання). І цей результат навіть перевершив попередній рік (у 2016 прийняли 3772 особи).  Тобто, наш університет набрав майже стільки першокурсників, як всі виші Черкащини разом узяті! Вражає також географія студента-першокурсника УДПУ: нашими студентами стали юнаки і дівчата із 23 областей України і навіть 1 кримчанин!

Такий результат — це, безперечно, величезна праця і вагома перемога колективу УДПУ: факультетів, інституту, кафедр, координаторів з профорієнтаційної роботи, відділу професійно-кар’єрної орієнтації та доуніверситетської підготовки, всіх тих, хто працював над піднесенням іміджу і авторитету навчального закладу.

ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ! ШАНОВНІ СТУДЕНТИ, ВИКЛАДАЧІ ТА СПІВРОБІТНИКИ УНІВЕРСИТЕТУ!

сб, 08/19/2017 - 00:00

Від щирого серця вітаю вас із одним з найбільш шанованих християнських свят – Преображенням Господнім або Яблучним спасом!

Це світле і радісне свято, в якому християнські вірування тісно переплелися з більш давніми звичаями. Вважається, що в цей день на людей сходить Боже благословення. Яблучний спас символізує сполучення людської сутності з божественним началом, тому кожен повинен прагнути стати чистіше і краще, переглянути свої дії і відносини з близькими, покаятися за свої провини.

У цей святковий день можна просити у Небес благодаті, міцного здоров'я, і, кажуть, молитви обов'язково будуть почуті. Тож нехай ваші помисли будуть чистими, збудуться всі світлі задуми і щирі та добрі бажання. Миру і благополуччя всім родинам, щастя і добра всім добрим людям!

З повагою
ректор УДПУ імені Павла Тичини,
заслужений працівник освіти України,
професор Олександр БЕЗЛЮДНИЙ

 

 

«ТРИЗУБ – ЦЕ УКРАЇНА» ЗАЯВЛЯЮТЬ СТУДЕНТИ-ІСТОРИКИ

пт, 08/18/2017 - 11:39

Студенти історичного факультету УДПУ заявляють про участь в патріотичному медіа-проекті «ТАК я люблю Україну!». Свого часу, наприкінці березня цього року, вони долучились  до Міжнародної акції (флешмобу) «Тризуб – це Україна» («Trident is Ukraine»), яка проводиться з метою підтримки національної символіки і забезпечення поінформованості закордонної спільноти стосовно українських національних символів. 

Головний тризуб України – це малий герб, затверджений законодавчо і конституційно Верховною Радою (1992). Він поряд з гімном і прапором є символом державності та складається з англійського щита синього кольору із золотистою облямівкою і золотого символу. Зображення цього символу в Україні можна зустріти повсюдно. Тризуб був і залишається магічним символом, одним з найдавніших, своєрідним оберегом від злих сил для його носія, своєрідним амулетом, призначеним оберігати людину, соціум, країну від зазіхань на їх свободу і незалежність.

Студенти-історики з теорії знають, що  через недостатню поінформованість світової спільноти про національну символіку України виникла проблема ототожнення традиційних українських національних символів із символами ультраправих рухів. У зв'язку з останніми подіями у світі проблема відсутності ідентифікації українських національних символів за кордоном постала дуже гостро.

Показово, що до флеш-мобу «Тризуб – це Україна», організованого активом історичного факультету, долучились і студенти із Туркменістану, вихованці дошкільного закладу. Їх фото надіслано на адресу: umantv_polit@ukr.net для участі в регіональному патріотичному медіа-проекті «ТАК я люблю Україну!». А наприкінці серпня 2017 року в місті Дніпро під час проведення Форуму української молоді діаспори «Дніпро 2017» планується фотовиставка найкращих та найцікавіших фотографій Міжнародної акції (флешмобу) «Тризуб – це Україна» («Trident is Ukraine»).

 

ДЕНЬ АРХЕОЛОГА

чт, 08/17/2017 - 16:43

Щорічно 15-го серпня в Україні відзначається професійне свято археологів – День археолога (офіційно встановлено відповідним Указом Президента України з 2008 року). Археологію, як одну з історичних дисциплін, із великим захопленням вивчають студенти історичного факультету УДПУ. Юнаки і дівчата акцентують, що археологічні практики  –  пізнавальні, захоплюючі, цікаві, романтичні.

Випромінювати світло на історію рідного краю допомагають дослідження, створеної у 2009 році науково-дослідної лабораторії «Археологія Уманщини» (завідувач – доктор історичних наук, професор кафедри загальної історії Світлана Біляєва). Як науково-дослідний підрозділ Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини лабораторія до своїй діяльності залучає науковий потенціал університету та науковців Інституту археології НАН України, Національної Академії наук України, вітчизняних та закордонних навчальних закладів для розвитку пріоритетних напрямків у галузі вивчення давньої історії України, зокрема проведення польових археологічних розвідок і розкопок, камеральної обробки колекцій і інтерпретації археологічного матеріалу та подальшого використання їх результатів в науковій діяльності.

Студенти разом із науковими співробітниками лабораторії, а також залученими до наукових досліджень провідними фахівцями Інституту археології НАН України, вищих навчальних закладів України та зарубіжжя, співробітниками заповідників, музеїв, пам'яткоохоронних організацій проводять польові археологічні дослідження (розвідки) і розкопки, обробку колекцій тощо.

Зміст виконаної у 2016 р. роботи: - організовано читання лекцій з курсу археології провідними вченими Інституту археології HAHУкраїни (О.Г. Корвін-Піотровським, Е.В.Овчинніковим, директором історико-культурного заповідника «Трипільська культура» В.В. Чабанюком); - організовано роботу студентського наукового гуртка з археології Уманщини; -організовано опрацювання археологічних матеріалів картотеки лабораторії студентами першого курсу та підготовка рефератів по окремих розділах фонду;  - щорічно організовуються та проводяться польові археологічні розкопки студентами історичного факультету під керівництвом провідних фахівців Інституту археології HAH України та кафедри загальної історії УДПУ імені Павла Тичини; -організовано та проведено Перші (13 листопада 2015 р.) та Другі (25 листопада 2016 р.) археологічні читання пам'яті відомого археолога В.О.Круца; -триває збір та узагальнення даних про дослідників давньої історії Уманщини на території Буго-Дніпровського межиріччя і підготовка бібліографічних довідників «Археологія Правобережної України в іменах» і «Археологія Правобережної України».

 

За матеріалами проекту DilovaMova.com, про дату і походження цього цікавого професійного свята, як і водиться в археологів, ходить багато легенд. Ну, професія зобов’язує. Хтось говорить про те, що ще до Другої Світової війни, на розкопках під Новгородом у хлопців-археологів душа просила свята та 15-го серпня вирішили відсвяткувати День народження Буцефала, жеребця Олександра Македонського, день, який потім неофіційно став у археологів їх професійним Днем. Хтось прив’язує цей день до початку деяких легендарних експедицій або археологічних відкриттів. Це зовсім не важливо, адже саме археологи - це ті люди, для яких в першу чергу відкривається сенс нашого минущого матеріального буття і справжня цінність нашої спільної історичної спадщини. Всі знають, що будь-яку

 кожен може трактувати по-своєму, історію можуть «переписувати», можуть «переглядати», або відводити в тінь, але факти завжди залишаються фактами. Їх марно підробляти або ховати, спотворювати або заплутувати, так як Його Величність Час усе розставляє по своїх місцях, які й виявляє археолог.

В цей прекрасний День, ми також приєднуємося до всіх привітань на адресу наших археологів і бажаємо, щоб у них все склалося! Здоров’я Вам і нових відкриттів! Зі святом археологів!

 

Наукові співробітники лабораторії:  Олександрівна.

Наукові співробітники лабораторії:
Корвін-Піотровський О.Г. – кандидат історичних наук, вчений секретарнституту археології HAH України; Чабанюк В.В. – директор Державного історико-культурного заповідника«Трипільська культура».
Кривошея І.І. – кандидат історичних наук, професор, зав.кафедризагальноїісторії;
Священко З.В. – доктор історичних наук, професор кафедри загальної історії;
Горохівський П.І. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри історії культури та методики навчання гуманітарних дисциплін;
Гордієнко В.В. –кандидат історичних наук, доцент кафедри загальної історії; 
Скрипник О.М. – кандидат історичних наук, доцент кафедри загальної історії;
Барвінок О.В. – кандидат історичних наук, доцент кафедри загальної історії;
Діденко К.В. – викладач кафедри загальної історії;
Устенко A.A. – викладач кафедри загальної історії;
Бойко О.В. – завідувач історико-краєзнавчим музеєм;
Качур Я.М. – лаборант.

Основними завданнями наукової лабораторії є:
•.
• Постановка археологічних пам'ятників на облік.
• Археологічна експертиза і оцінка збереженості пам'ятників історико-культурного значення.
• Співробітництво з академічними та іншими науково-дослідними установами і музеями.
• Розробка та реалізація наукових програм дослідження пам'яток археології району та міста у співпраці з науковими установами України та спеціалізованим науково-дослідними організаціями.
• Підготовка і публікація звітів, статей, книг.
• Створення електронного реєстру археологічних пам'яток регіону.
• Розробка планових наукових тем.
• Публікація археологічних та писемних джерел з історії регіону.
• Підготовка комплексних монографій та навчально-методичних посібників.
• Організація конференцій, семінарів, виставок і розробка туристичних маршрутів.
• Забезпечення навчального процесу з курсу археології (читання основних і спеціальних курсів, організація літніх польових шкіл, організація польової археологічної практики).
• Проведення щорічних археологічних читань.
• Отримання студентами знань і навичок проведення наукових досліджень.
• Надання наукової підтримки виконанню курсових, дипломних та магістерських робіт студентів УДПУ імені Павла Тичини згідно тематики досліджень лабораторії.

Пріоритетними напрямами роботи лабораторії є:
• Дослідження давньої історії і культури населення історичної Уманщини.
• Кочовики і археологічні культури Уманщини: археологія взаємодії.
• Трипільська культура як фактор впливу на формування ранньоземлеробських культур.
• Давня металургія.
• Етапи заселення території історичної Уманщини в період енеоліту та епоху бронзи.

До складу лабораторії входять:
• Кафедра загальної історії.
• Історико-краєзнавчий музей.

Суб'єктами співпраці Науково-дослідної лабораторії є: Інститут археології НАН України; Всеукраїнський благодійний фонд «Трипілля»; Державний архів Черкаської області; Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура»; Державний історико-культурний заповідник «Межибіж»; Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань»; Уманський краєзнавчий музей; Навчально-наукова лабораторія гончарства, реставрації археологічних знахідок та художньої кераміки.

Результати діяльності НДЛ:

За період існування лабораторії, спільно з Науково-дослідним інститутом археологічних культур Буго-Дніпровського межиріччя, організовано і проведено три міжнародні та дві всеукраїнські наукові конференції: 23 – 24 липня 2009 р. – Міжнародну науково-практичну конференцію «Ранньоземлеробські культури Буго-Дніпровського межиріччя: проблеми дослідження»; 12 квітня 2010 р. – Всеукраїнську наукову конференцію «Поліетнічні племена Буго-Дніпровського межиріччя в епоху раннього залізного віку»; 26 – 29 липня 2011 р. – Міжнародну науково-практичну конференцію «Прадавні землероби Південно-Східної Європи» (до 30-річчя дослідження поселення-гіганта Тальянки); 26 – 27 квітня 2012 р. – Всеукраїнську наукову конференцію «Актуальні проблеми археології, історії та краєзнавства Буго-Дніпровського межиріччя» (присвячену 110-й річниці з дня народження Г.Ю. Храбана); 26 – 28 вересня 2012 р. – Міжнародну наукову конференцію «Історія археології: наукові центри та їх периферія» (присвячену 165-й річниці з дня народження Ф.К. Вовка).

За результатами конференцій видано п'ять збірників наукових праць, одну колективну монографію.

В рамках виконання проекту видання архівної спадщини відомих археологів, істориків та краєзнавців, здійснено видання архівної спадщини Г.Ю. Храбана. Щорічно проводяться археологічні розвідки і розкопки викладачами та студентами історичного факультету. Поповнюються фонди університетського історико-краєзнавчого музею.

СТУДЕНТИ УДОСКОНАЛЮЮТЬ ОТРИМАНІ В УДПУ ЗНАННЯ В ТАБОРІ «АРТЕК-БУКОВЕЛЬ»

чт, 08/17/2017 - 15:53

Студенти факультету фізики, математики та інформатики, які проходять практику в дитячому оздоровчому таборі «Артек-Буковель», поділилися своїми враженнями від перебування в Карпатах. Всі вони задоволені, що одержали можливість удосконалити під час роботи у відомому дитячому таборі отримані  в УДПУ теоретичні знання.

Юнаки та дівчата стверджують, що робота в «Артек-Буковель» нелегка, але дуже цікава. «Ти заряджаєш дітей позитивом, стаєш їм справжнім другом та порадником і взамін отримуєш море драйву!» - діляться студенти. Вони також задоволені морально-психологічним кліматом  у колективі працівників: «Артек-Буковель - це команда, справжня родина. Тут я знайшла багато друзів».

«Мені пощастило потрапити в Артек досить спонтанно. Була довгоочікувана подорож до цієї незвіданої планети. Насамперед, мене зачарувала краса цього прекрасного місця. Гори, ліс, свіже повітря... Просто лісова казка! Артек - частинка моєї душі, мого серця, який залишиться назавжди в моєму житті». – Так відгукується про свою роботу Інна Криворучко.

«Артек-Буковель» – країна дитинства, дружби та взаєморозуміння. Тут може реалізувати себе не лише дитина, а й кожен, хто тут працює»,  – доповнює   Олександр Кагал.

«ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ» РОЗВИВАЄ ЛІДЕРСЬКИЙ ПОТЕНЦІАЛ УПРАВЛІНСЬКО-АДМІНІСТРАТИВНОГО СКЛАДУ УНІВЕРСИТЕТУ

вт, 08/15/2017 - 14:27

Кафедрою педагогіки та освітнього менеджменту у рамках діяльності «Центру професійного розвитку» (очільник – завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, доктор педагогічних наук, професор Олександр Коберник) упродовж 2016–2017 навчального року успішно реалізовувалась програма з розвитку лідерства та управлінської компетентності завідувачів кафедр.

На науково-методичних семінарах (модератор – доктор педагогічних наук, доцент Олена Кірдан) було з’ясовано низку різнобічних актуальних питань.

Так, розглянуто нову стратегію підготовки педагогів в умовах реалізації концепції нової української школи (доповідач - Олександр Коберник). Олександр Миколайович також виступив із доповідями «Компетентнісний підхід як основа розроблення сучасних стандартів освіти» та «Відкрите заняття та його аналіз».

Наукову розробку про освітньо-правову базу вищої школи та її кадрове забезпечення в умовах кафедри представила начальник відділу ліцензування, акредитації та моніторингу якості освіти Ірина Лиманюк). «Професійне вигорання викладачів вищої школи та його профілактика» - такою була тема доповіді кандидата психологічних наук, доцента Галини Шулдик.

Доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологічної освіти, член робочої групи МОН Андрій Терещук розкрив тему «Новий Держстандарт середньої загальної освіти як провідний засіб модернізації підготовки сучасного вчителя».

Про сучасні стандарти змісту вищої освіти: теоретико-методологічний підхід до їх розроблення доповідала кандидат хімічних наук, доцент, член робочої групи МОН Валентина Валюк.

Кандидат філологічних наук, доцент, директор Центру забезпечення функціонування системи управління якістю освітньої діяльності Зоя Комарова розкрила тему «Ректорський контроль якості залишкових знань здобувачів вищої освіти: вимоги до укладання тестів та формування пакетів РКР».

Про нові вимоги до написання дисертаційних досліджень та присудження наукових ступенів і вчених звань розповіла завідувач відділу аспірантури та докторантури, кандидат педагогічних наук Галина Чирва.

Реалізовувати завдання діяльності «Центру професійного розвитку» допомагає творчо налаштований управлінсько-адміністративний та науково-педагогічний склад нашого університету. у навчальному закладі відбувається інтеграція освітнього процесу і наукової діяльності, розвиваються технології управління, постійно підвищується управлінська компетентність завідувачів кафедр, зокрема, і завдяки діяльності «Центру професійного розвитку».

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ УДПУ

пн, 08/14/2017 - 00:00

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини є лідером вищої освіти в регіоні.  Платформа навчального закладу ясна і зрозуміла: іти в ногу з часом, у своїй роботі обирати загальнонаціональні вектори розвитку.

Університет займає активну позицію у встановленні та розширенні зв’язків із закордонними закладами освіти, науки та культури, керуючись нормативними документами та приписами («Стратегіями інтеграції України до Європейського Союзу», Законом «Про вищу освіту»   (2015 р.), Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність (2015 р.)), програмою міжнародних досліджень та інновацій «Горизонт – 2020», статутом університету.

УДПУ імені Павла Тичини має довгу і тривалу співпрацю з польськими навчальними закладами. Зокрема, з такими закладами як: Академія імені Яна Длугоша в Ченстохові, Вища школа професійної освіти імені Іпполіта Цегельського, Інститут Європейської культури в Гнєзно, Університет імені Адама Міцкевича в Познані, Поморська Академія в Слупську, Вища Лінгвістична школа в Ченстохові, Державна вища школа професійної освіти імені Я. А. Коменського  та інші.

Нові можливості відкрилися для вишу із запровадженням безвізового режиму для громадян України. За останній рік укладено близько 10 угод про співпрацю з польськими навчальними закладами. В 2016–2017 навчальному році 54 студенти УДПУ мали можливість навчатися за програмою подвійного диплому, а 87 викладачів та аспірантів університету пройшли стажування та підвищили свою кваліфікацію в партнерських навчальних закладах Польщі.

У червні 2017 року адміністрація університету на запрошення ректора  відвідала Природничо-гуманітарний університет в Сєдльце (Республіка Польща), погодила умови та підписала угоду про співпрацю. (Природничо-гуманітарний університет в Сєдьце – це сучасний державний університет з традицією від 1969 року, надає можливість отримання наукового ступеню у 22 різних напрямках з більш ніж 50 спеціальностей, починаючи від гуманітарних, природничих і точних наук для досліджень в управлінській галузі знань).

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини та Природничо-гуманітарний університет в Сєдльце домовилися про співпрацю, яка має на меті академічну мобільність студентів, проведення лекцій та практичних занять, спільну роботу над підручниками, спільне проведення наукових досліджень, організацію заходів науково-практичного та культурного спрямування. Вже з вересня цього року студенти нашого університету матимуть можливість навчатися у партнерському навчальному закладі за програмою подвійного диплому.

Для студентів – це шанс для: фінансування навчання з боку польської сторони; розширення сфери подальшого працевлаштування; отримання двох дипломів; академічної мобільності; проходження практики та подальше працевлаштування в країнах Європейського Союзу; широкого та якісного вивчення іноземної мови за кордоном.

Слід зазначити, що  це партнерство є досить важливим для нашого університету. Запрошуємо усіх студентів скористатися можливістю партнерства УДПУ та Природничо-гуманітарного університету в Сєдльце для безкоштовного навчання та зробити крок в успішне майбутнє.

 

ОЛЕКСАНДР ГРУШЕВСЬКИЙ - ДОСЛІДНИК ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

пн, 08/14/2017 - 00:00

Виповнилося 140 років (12 серпня) від дня народження  історика, літературознавця, архівіста, громадського діяча Олександра Сергійовича Грушевського. Молодший брат видатного українського історика і державного діяча М. С. Грушевського, належить до блискучої плеяди вітчизняних учених-істориків, які ідейно та організаційно творили підвалини української історичної науки в кінці ХІХ - на початку ХХ ст.

Актуальність дослідження історичної спадщини Олександра Грушевського зумовлене рядом суттєвих факторів. Вагомість наукових здобутків ученого визнавали його сучасники, але  він все своє життя перебував у тіні свого знаменитого брата і згадувався в українській історіографії початку ХХ ст. побіжно.

У радянські часи ім'я вченого було вирване з контексту української науки і викреслене з пам'яті поколінь сталінською тоталітарною машиною. Завдяки розвитку грушевськознавства, активній співпраці вітчизняних учених і представників української наукової діаспори в умовах незалежної України життєвий і творчий шлях Олександра Грушевського починають серйозно вивчати, а публікації про нього збагачуються новими матеріалами і висновками.

В оцінках дослідників підкреслюється, що О. С. Грушевський був визначним ученим, патріотом свого народу і мав непересічні заслуги перед українською наукою та культурою. Його наукова спадщина вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю знань та універсальністю інтересів. Ученому належить більше сотні наукових праць, серед яких цінні дослідження з української історії, історіографії, етнографії, народознавства, фольклористики, історії української літератури. Він є одним із розробників концептуальних засад розвитку української архівної і бібліотечної справи.

Довідково

Олександр Сергійович Грушевський 1899 р. закінчив історично-філологічний факультет університету святого Володимира у Києві. Отримав диплом I степеня і золоту медаль за дослідження «Турово-Пинское княжество». Стажувався в Австрії та Німеччині з питань археології та історії доби Центральної та Східної Європи, історії романського середньовічного життя. Розробив програму-фундамент вивчення історії географії України та видання історично-географічного словника українських земель. Першим запровадив викладання історії України рідною мовою. 1909 працював у Московському університеті, з 1910 викладав у Санкт-Петербургському університеті історію України, читав лекції з суспільно-економічного життя, вів спецкурси та був співголовою гуртка українознавства (разом з О.О. Шахматовим та Ф.К. Вовком). Входив до складу Центральної Ради, належав до укр. соціал-демократів, а потім до соціалістів-революціонерів; призначався головою археологічно-бібліотечного відділу Міністерства освіти УНР. Голова Комісії АН УРСР по складанню географічного словника України (1920–36); директор Інституту географії комісії ВУАН, дійсний член археографічної комісії ВУАН, НТШ, УНТ, входив до редколегії комітету Записок історичної і філологічної секцій УНТ, «Шлях»; друкувався на сторінках ЛНВ, Записок НТШ, «України», та ін. період. видань.

Сфера наукових інтересів: устрій Великого князівства Литовського, суспільний і економічний устрій Гетьманщини, заселення Південного Придніпров’я; громадське життя України ХІХ ст. та укр. л-ра ХІХ ст., етнографія.

За звинуваченням «у керівництві антирадянською українською націоналістичною терористичною організацією» репресований 1938 і загинув 1942. Реабілітований 1989.   

ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ МОЛОДІ!

сб, 08/12/2017 - 00:00

Дорогі студенти! Шановні юнаки та дівчата!

Щиро вітаємо вас з Міжнародним днем молоді!

Молодість – фундамент всього майбутнього життя, тому важливо використати всі переваги цієї прекрасної пори: учіться, працюйте над собою, досягайте успіхів, кохайте, розвивайтеся і обов’язково перемагайте!

Сучасні і освічені, ви – творці сьогодення та майбутнього. Особливі слова привітань адресуємо іноземним студентам, які по закінченню навчання в нашому університеті стануть незамінною опорою на шляху розквіту своїх держав.  Щиро віримо, що саме завдяки молодим і активним світ буде розвиватися і процвітати.

З нагоди свята бажаємо усім молодим міцного здоров’я, успіхів у навчанні та громадській роботі, творчої енергії, заповзятливості та сил, щоб втілити в життя все добре, до чого ви прагнете! Зичимо щастя й добра молодому поколінню!

З найкращими побажаннями

Ректорат
Профком
Студрада

 

 

Сторінки